اشتباهات رایج گل آرایی

 1: ندیدن تصویر کلی

بعضی از زوج ها پیش من میان و ازم یک سری گل هایی را میخوان که در کل چیز جالبی از آب در نمی آد. اونا میتونن میز شام یا میز مهمونا را با گل هایی که توی ذهن خودشون دارند مجسم کنند اما نمیتونند تصویری از کل مهمون ها و کل میز ها داشته باشند. برای مثال زوجی پیش من اومدند و برام توضیح دادند که عروسیشان تو تابستون توی ساحل و رو به دریا خواهد بود و از من دسته گل های بلندی خواستند که تمام این منظره را از بین میبرد.

.

 2: عدم اعتماد به طراح

ما دوست داریم که با شما در ارتباط باشیم، نظراتتون را بشنویم و از علایقتون بدونیم. اما لازمه گاهی موارد شما هم کمی انعطاف نشون بدید و با جایگزین کردن بعضی از گزینه های شما مشکلی نداشته باشید. من دوست دارم که بهترین عروسی را داشته باشید پس نفس عمیق بکشید، نگران نباشید و همه چیز را به من بسپارید.

.

 3: عدم استفاده ی مجدد از گل ها

مراسم عقد شما شاید چیزی در حدود نیم ساعت طول بکشدو واقعا جای تاسفه اگه از اون همه گل هایی که توی سالن عقد استفاده کردید،استفاده ی مجدد نکنید. از این گل ها میتونید روی میز غذا یا تزیینات کیک استفاده کنید و در عین حال هزینه ی کمتری بابت گل بپردازید.

.

 4: انتخاب طراح گل در مرحله ی آخر

خیلی از زوج ها بعد از این که همه ی کار های دیگر خود را کردند به سراغ من می آیند و با توجه به پولی که برایشان باقی مانده،کار آنچنانی نمیتوان برایشان کرد. پیشنهاد من به شما این است که در حین انجام کار های دیگرتون برای عروسی با گل فروشان متععدی صحبت کنید تا یک قیمت تقریبی داشته باشید و بتوانید هزینه های خود را در صورت لزوم جا به جا کنید.

.

5: عدم توافق

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که زوج ها مرتکب میشوند این است که آنها گل خاصی را انتخاب میکنند و دیگه هیچ چیز دیگرری را جز اون قبول نمکنند. بهتره که شما نوع عروسی، رنگ تم مورد نظر و سبکی را که دوست دارید به من بگید تا من بتونم براتون خلقش کنم.

.

 6: ترس از قیمت ها

اگر در مورد بودجه ی گل با محدودیت هایی روبه رو هستید جای هیچ گونه نگرانی نیست.شاید ارکیده ی کاتالیا یا گل های صد تومنی کمی گران قیمت باشند اما به جاش بزرگتر هستند و تاثیر بهتری می گزارند. یک شاخه از گل ارکیده ی کاتالیا میتونه از یک دسته گل رز بهتر باشه.

.

7: عدم برقراری ارتباط با طراح گل

دونستن اینکه شما چه چیز هایی را دوست دارید به اندازه ی اینکه بدونیم چه چیز هایی را دوست ندارید برامون مهمه. کلی عکس بیارید. اجازه بدید چیزی که توی ذهنتون دارید را منم ببینم. هر چه قدر این تصویر واضح تر باشه من بیشتر میتونم کمک کنم.

 8: انتخاب یک رنگ

بعضی از عروس ها برای اینکه همه چیز باهم ست شود از یک رنگ انتخاب میکنند. مثل رنگ لباس ساقدوش ها. گل ها مواردی هستند که میتونند به بهترین شکل مه چیز را نشان دهند، پس بهتر است از رنگ ها آنها بیشترین و بهترین استفاده را بکنید. مثلا اگه لباس ها ساقدوش های شما ارغوانی باشد، میتوانید از یک دسته گل لیمویی رنگ به عنوان یک رنگ مکمل که هم جلوه ی گل را بیشتر نشان میدهد و هم لباس ساقدوش ها را، استفاده کنید.

.

9: انتخاب گل های بودار

انتخاب گل هایی با بوهای رمانتیک به نظر شما ایده ی محشری داشته اید اما شاید مهمان های شما اصلا از این ایده خوششون نیاد.مخصوصا اگه یک سری از اونها آلرژِی هم داشته باشند.

.

 10: مواظبت نکردن از گل ها

همه یعاشق گل های ادریس هستند مخصوصا اگر توی دسته گل عروس باشند. اما میدونستید که عمر مفید این گل ها بدون توی آب بودن و توی شرایط آب و هوایی معمولی چیزی در حدود 3 ساعته؟پس اگر کل روز بیرون از خونه مشغول عکاسی باشید احتملا دسته گلتون به توی تالار هم نمیرسه چه برسه تا آخر جشن.

.

 11:در نظر نگرفتن بودجه

خیلی از عروس ها میدونن که گل قسمت مهمی از شب عروسی اونها را در بر میگیره اما از اول برای آنها برنامه ریزی نمیکنند. اگه به من در مورد هزینه ها و بودجه ای که در نظر گرفتید،بگید بیشتر میتونم کمکتون کنم و بهترین گل ها را بهتون پیشنهاد میکنم.

.

 12: زیاد به عهده گرفتن کار ها

عروس هایی که دوست دارند همه ی کار ها را خودشون انجام بدن اغلب با یک حالت عصبی به من زنگ میزنند و میخوان که خراب کاری ای را که راجب به گل ها انجام داده اند را درست کنم. اونها دو جین گلدون شیشه ای میگیرند تا مثلا از هزینه های گل آرایی کم کنند و در آخر به این نتیجه میرسن که اگه این کار را به یک متخصص میسپردند واسشون ارزون تر تموم میشد.

.

13: دیر سفارش دادن گل ها

گل ها ممکنه از هر جایی سفارش داده بشن از این سر کشور تا اون سر کشور. پس اگه گلی را سفارش دادید که محل رشدش از محل زندگی شما خیلی دوره نباید انتظار داشته باشید که به موقع به شما برسد. در کل بهتر است که گل ها را از 6 هفته قبل رزرو کنید تا از همه چیز مطمئن بشید. اگه دیر تر از این اقدام کنید یا گل های مورد نظرتون را از دست میدید یا هزنه ی زیادی بباتش ازتون گرفته میشه

.

 14: سفارش دسته گل خیلی بزرگ

اکثر عروس خانم ها فکر میکنند که وقتی ای دسته گل وسط باشه، هرچی بزرگتر بهتره. در حالی که دسته گل خیلی بزرگ فقط باعث میشه که جلوه ی لباسشون از بین بره. آیا واقعا میخواید یک چیز خیلی بزرگ که زیبایی لباس عروس را از بین برده و خیلی سنگینه را با خودتون این ور و اون ور ببرید؟؟؟ بهتره قبل از سفارش از دسته گل به زیبایی و راحتیه خودتون هم فکر کنید

.

 15: در نظر نگرفتن رومیزی

چیزی که خیلی از زوج ها در نظر نمیگیرند اون چیزیه که زیر دسته گل مهمون ها قرار میگیره. رو میزی نه تنها باعث جلوه ی بیشتر دسته گل میشه بلکه اونا را کامل میکنه. راجع به این قضیه خوب فکر کنید و چیزی را که با سلیقه ی شما جور است را انتخاب کنید.

.

منابع:
.http://tashrifataryan.com

error: Alert: Content is protected !!