صاف کردن موی اقایان

معمولا آقایان دوست دارند که موهای صاف و لختی داشته باشند و افرادی که موهای حالت دار یا مجعد دارند دائما به دنبال راهی هستند تا موهای خود را صاف کنند تا به راحتی بتوانند موهای خود را شانه کنند و جلوه بهتری داشته باشد. اما صاف و لخت کردن مو با سشوار هر روز می تواند آسیب های جدی به ساقه و ریشه مو ورد کند. جرا که رمای سشوار بسیار زیاد است و باعث خشک شدن مو میشود. به تازگی روش جدیدی در آرایشگاه های مردانه برای صافی مو مورد استفاده قرار میگیرد که مانند کراتین کردن موی خانم ها است. در این مقاله به این موض.ع بیشتر پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

صافی مو

اگر به دنبال صافی موهای خود هستید یا هنرجویی از آموزشگاه آرایشگری مردانه هستید. بهتر است که در این مقاله با ما همراه باشید. آموزش صاف کردن مو مردانه از دوره های آموزشی آرایشگری است که در حد امکان به صورت تئوری و تکنیکی در این مطلب نکات مهم را بیان می کنیم.

آموزش صاف کردن مو مردانه

آموزش صاف کردن مو مردانه

روش های زیادی برای صافی مو وجود دارد که بر حسب نوع انتخابمان می توانیم مو را آنگونه که دوست داریم صاف کنیم. روش هایی با مواد گیاهی و طبیعی است که به موها درخشانی و سلامت می دهد. روش دیگری هم هست که بر پایه مواد شیمیایی و حرارتی است که سریعتر جواب می دهدو در این مطلب به هر دو آنها اشاراتی خواهیم داشت.

صاف کردن مو بدون عوارض و با مواد طبیعی

استفاده زیاد و طولانی مدت از مواد شیمیایی باعث آسیب به موها می شود. بهتر است برای رفع زبری هایی که در اثر مواد شیمیایی ایجاد می شود از مواد طبیعی استفاده کنیم.  در ادامه را های طبیعی برای صافی مو را خواهیم گفت.

صافی مو با تخم مرغ و روغن زیتون

تخم مرغ دارای پروتئین است و این عامل با عث تقویت موهای شما می شود. موهای شما را نرم و براق می کند. ترکیب روغن زیتون و تخم مرغ برای صافی مو بسیار موثر است. با مخلوط دو عدد تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و گذاشتن آن به مدت یک ساعت بر روی موهایتان، صافی را به مو هدیه می دهید. البته بعد از گذشت یک ساعت آن را بشویید و با یک حوله یه آرامی و با هوای محیط موهایتان را خشک کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا سرشار از آنزیم هایی است که برای صافی و نرمی موهایتان مفید است. با مخلوط نصف فنجان روغن گرم و نصف فنجان آلوئه ورا می توانید یک ماسک آبرسان تهیه کنید.

تصویری از قبل و بعد از انجام صافی مو در مردان
روغن کرچک

در  آموزش صاف کردن مو مردانه می آموزیم که روغن کرچک برای آبرسانی و صافی مو بسیار مفید و حائز اهمیت است. این روغن موهای شما را ترمیم می کند و صافی و درخشانی را به موها می دهد. با روغن کرچک گرم و آغشته کردن آن با موهایتان و شستشوی مو پس از ۳۰ دقیقه، موهایتان را تقویت کنید.
این موارد چند نمونه از صافی مو با مواد طبیعی است که در بالا عنوان شد. ولی برای یک صافی خوب و سریع بهترین کار استفاده از مواد کراتینه مو است که در آموزش صاف کردن مو مردانه به آن می پردازیم.
در واقع از بهترین و موثرترین راه برای صافی مو  روش های صاف کنندگی با مواد است. اگر که با مهارت و مواد خوب و با کیفیت انجام شود، نتیجه بسیار رضایت بخشی را برایتان دارد.
به طور کلی راه حلی اساسی با مدت زمان بیشتر و نتیجه بهتر، کراتینه مو است. با آموزش و یادگیری طرز کراتینه کردن مو در آموزشگاه آرایشگری مردانه می توانید این تکنیک صافی مو را یاد بگیرید.
اگر کراتینه مو اصولی و درست انجام شود، نتیجه ای مطلوب را شاهد خواهید بود. این روش هم مثل روش های دیگر مزایا و معایب خاص خودش را دارد. در ادامه به مزایا و معایب در این روش بیشتر می پردازیم.

کراتینه مو مردانه

کراتینه در واقع همان پروتئین طبیعی مو است که با کاهش آن در موها، وزی و خشکی در مو ایجاد می شود. کراتینه مو مردانه به دو نوع وجود دارد.

 • نوع اول به صافی مو می پردازد و هرگونه وزی را از بین می برد.
 • نوع دوم باعث لختی و صافی مو می شود.

کراتینه مو یک آموزش صاف کردن مو مردانه است که برای شادابی مو و نرمی آن استفاده می شود. کراتین درمانی روشی موثر برای صاف کردن مو و لختی موها است.

مراحل طرز کراتینه کردن مو

 • با توجه به اینکه قدرت صاف کنندگی مواد کراتینه به علت وجود ماده ای بنام فرمالدئید است و مصرف بیش از اندازه آن خطرناک است، لذا مهم ترین عامل انتخاب یک نمونه مواد با کیفیت است که دارای حد مجاز و مناسب از ماده فرمالدئید است. بهتر است کراتینه کردن موها با برند مورد اطمینان باشد.
 • پس از انتخاب مواد کراتینه با کیفیت، ابتدا موهای خود را چند مرتبه با یک شامپوی مخصوص کراتین شستشو دهید. این نکته مهم است که تا ۳ روز پس از انجام کراتینه مو دیگر نمی توانید موهایتان را بشویید.
 • پس از شستن مو، با یک سشوار موهایتان را خشک کنید. اگر قصدتان کراتینه برای احیاء است بهتر این است که موهایتان کاملا خشک شود، ولی اگر کراتینه برزیلی مد نظرتان است بهتر است مقداری نم روی موها باشد.
 • در مرحله سشوار با توجه به حجم موهایتان، تقسیم بندی مو را انجام دهید.
 • محلول کراتینه را به فاصله یک سانتی متری از ریشه موها به کل موها بمالید. این نکته مهم است که مدت زمان ماندن محلول روی موها به جنس موی شما بستگی دارد. باید هر ده دقیقه موهایتان را شانه کنید. استفاده از یک کلاه نایلونی هم برای اثردهی بیشتر، مناسب است.
 • بدون شستن موها اقدام به خشک کردن آن کنید. موها معمولا نباید شسته شوند. مگر اینکه در دستور کارش آمده باشد.
 • پس از خشک شدن موها با یک اتوی مو با دمای ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه فارنهایت شروع به صاف کردن مو کنید. حجم دسته ای که در اتوی مو قرار می دهید، زیاد نباشد و هر دسته را ۷ الی ۸ مرتبه اتو بکشید.
 • پس از اتمام کار با اتو مو به هیچ عنوان موهایتان خیس نشود.

مزایای کراتینه مو مردانه

کراتینه موها دارای مزایا و فوایدی است که به طرز انجام کار و مواد استفاده شده در آن بستگی دارد. هر چه در انجام کار تجربه و مهارت داشته باشید و مواد از یک برند معتبر باشد نتیجه و مزایایی بهتر دارد. از مزایای کراتینه می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • رفع آسیب موها
 • رفع خشکی و زبری مو
 • لخت کننده موی مجعد
 • رفع آسیب های جدی مو
تصویری از سشوار گرفتن مو مردانه
معایب کراتینه مو

هر ماده شیمیایی در کنار مزایایی که دارد دارای عوارض و معایبی هم هست. بیشتر عوارض کراتینه برای کسی است که کار مراتینه مو را انجام می دهد. بهتر است این کار با فاصله در ماه انجام دهد و در طول کار هم از موادی که باعث پاکسازی بدن می شود، استفاده کنند. ممکن است که این مواد ایجاد حساسیت و تحریک پوست کند. هرچه درصد فرمالدهید مواد کمتر باشد، ضرر آن برای بدن و پوست هم کمتر است.
.
منابع:
.https://hairacademy.ir

- مطالب مرتبط -

«پیرایش آقایان»

error: Alert: Content is protected !!