لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ معروف به لیفت وقت ناهار در واقع مدلی از کاربرد طب سوزنی در حوزه زیبایی صورت می باشد که برای کشیدن پوست صورت و قوام دادن به آن ، روشی بسیار تاثیر گذار می باشد. به علاوه سبب تولید کلاژن در لایه های زیرین پوست صورت می شود و از این رو باعث جوانسازی نیز می گردد.
از لیفتینگ صورت با نخ می توان به عنوان تکنیکی برای رفع چین و چروک های عمیق پوست با تهاجمی کمتر از لیفتینگ صورت یاد کرد که پس از انجام آن و رعایت نکات مراقبت بعد از لیفت با نخ ، فرد می تواند از چهره جوان شده و جذاب خود نهایت لذت را ببرد.

لیفت با نخ می تواند پیامدهای ناشی از افزایش سن در پوست را از بین ببرد. افزایش سن موجب تخریب و تحلیل اجزای پوست و روند پیری می شود که در پوست به صورت چین و چروک و افتادگی پوست و تغییر رنگ پوست و… تظاهر می کند ، استرس های روزمره، مصرف سیگار، آلودگی‌هوا، اثرات اشعه آفتاب و … همه و همه پیری ما را تسریع می‌نمایند.
.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ چگونه است؟

لیفت صورت با نخ از طریق یک سوزن نازک طب سوزنی و طی 2 مرحله انجام می شود. در مرحله ابتدایی بر روی ناحیه علامتگذاری شده جهت درمان ، کرم بی حسی موضعی استفاده می شود و پس از آن کار کاشت نخهای سیلونت ، خاردار ، ۳۶۰ درجه، جذبی و یا نخ کاگ را بسته به نوع درمان در زیر پوست صورت انجام می دهند. این فرآیند ساده است و بدون خونریزی و درد زیاد صورت می پذیرد. جهت کاشت نخ ها ، آنها را با استفاده از سوزن های باریک و به وسیله تزریق به لایه های چربی زیر پوست وارد کرده و کار لیفت پوست صورت را از طریق بالا کشیدن پوست به سمت بالا انجام می دهند و سبب جوانسازی چهره، رفع افتادگی و چین و چروک های پوست می شوند. به دنبال لیفت صورت با نخ ، کلاژن سازی در لایه های زیرین پوست نیز اتفاق می افتد که باعث قوام یافتن و سفت شدن آن می شود. نخ های به کار رفته در لیفت صورت با نخ علاوه بر نخ های سیلونت و خاردار و دیگر نخ های ذکر شده ، اغلب اروپایی و آمریکایی هستند که به نخ های PDO (که در واقع یک ماده پروتئینی است) نیز معروفند. این نخ ها در واقع تغییر شگرفی در این حوزه از زیبایی صورت ایجاد کرده است چرا که قابل جذب است و در کوتاه مدت در زیر پوست تحلیل می روند و همزمان یافت های اطراف را جهت کلاژن سازی تحریک می کنند و از همین رو سبب لیفت صورت و جوانسازی آن با ماندگاری بالا می شوند بدون اینکه نیاز به دوران بهبود طولانی مدت باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت لیفت صورت با نخ حدودا 30 دقیقه می باشد. لیفت صورت با نخ یک روش امن با کمترین میزان تهاجم و کوتاهترین دوران نقاهت یکی از بهترین روش ها برای درمان پوست های ضعیف و شل شده محسوب می شود.

.

مراقبت های لازم قبل از لیفت نخ:

 • ابتدا تحقیق کرده و در میان متخصصان فعال در این زمینه، بهترین را انتخاب کنید چرا که متاسفانه تمامی پزشکان علی رغم داشتن دانش علمی، از مهارت های عملی برخوردار نیستند.
 • مشاروه های لازم با پزشک متخصص قبل از لیفت نخ به منظور بررسی وضعیت پوست، تعداد نخ های مورد نیاز، روش انجام کار و… انجام شود. اگر قبل از لیفت نخ از روش هایی همانند بوتاکس و تزریق ژل استفاده کرده اید در زمان مشاوره حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • خانم ها و آقایان باید قبل از لیفت نخ اصلاح کنند تا موی زائد روی پوست وجود نداشته باشد.
 • روی قبل از لیفت نخ حتما باید حمام کنید تا لایه رویی پوست تمیز شود.
 • خانم ها به هیچ عنوان در زمان لیفت نخ نباید آرایش بر روی پوست داشته باشند.
 • توجه داشته باشید که حداقل دو هفته قبل از لیفت نخ نباید از دخانیات، الکل، سیگار و… استفاده کنید.
 • همچنین دو هفته قبل از لیفت نخ از مصررف داروهای رقیق کننده همانند آسپرین و… خودداری شود.
 • تمام تلاش خود را برای یافتن جراح با تجربه و متخصصلیفت صورت با نخ به کار گیرید.
 • 1 هفته قبل از لیفت بر اساس نظر پزشک معالج رژیم غذایی مناسبی را در نظر گرفته و رعایت کنید.
 • آزمایشات مورد نظر قبل از لیفت صورت با نخ را انجام دهید.
 • حداقل 2 تا 3 هفته قبل از لیفت صورت ، از کشیدن سیگار و هر ماده ای حاوی نیکوتین خودداری کنید.
 • از مصرف الکل یک هفته پیش از لیفت صورت با نخ جدا اجتناب کنید.

.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

 1. مراقبت بعد از لیفت با نخ امر مهمی است که رعایت آنها نتایج خوبی را حاصل می کند و شامل موارد زیر می شود :
 2. شستشوی صورت و مو پس از لیفت صورت با نخ مانعی ندارد.
 3. اگر صورت تان ملتهب شد ، هر 20 دفیقه یکبار از کمپرس یخ یا آب سرد بر روی محل درمان شده استفاده کنید. (هر بار به مدت 20 دقیقه کمپرس را بر روی پوست صورت نگه دارید)
 4. تا چند روز پس از لیفت صورت با نخ مایعات فراوان بنوشید.
 5. بعد از لیفت صورت با نخ تا 3 روز الی 2 هفته در هنگام خواب از بالش های گردنی ویژه استفاده نمایید و سر خود را در ارتفاعی بالاتر از حد معمول (حدود 30 درجه بالاتر) قرار دهید.
 6. پس از لیفت نخی صورت از انجام ورزش و فعالیت های سنگین به شدت پرهیز کنید.
 7. آنتی بیوتیک های خوراکی به منظور آرامش یافتن مصرف نمایید. (در صورت توصیه پزشک)
 8. تا 1 هفته بعد از لیفت صورت با نخ از مراجعه به دندانپزشک جهت انجام امور دندانپزشکی خودداری نمایید.
 9. تا 1 هفته پس از درمان از آرایش کردن و انجام متدهای دیگر پزشکی جهت زیبایی صورت اجتناب نمایید.
 10. تا 3 هفته صورت خود را دستکاری نکرده و آن را ماساژ و فشار نداده و بر روی صورت نخوابید.
 11. داروهای تجویزی پزشک را به طور مرتب مصرف نمایید تا دچار درد و عوارض لیفت صورت با نخ نشوید.
 12. تا 3 هفته پس از لیفت صورت با نخ ، از انجام حرکتهای زیاد در عضلات و پوست صورت همانند لبخندهای گسترده ، خمیازه های عمیق و مواردی از این دست که به تغییر ظاهر معمولی چهره منجر می گردد ، خودداری کنید.

.

مزیت های لیفت صورت با نخ

 • احتمال باقی ماندن جای زخم بسیار کم می باشد.
 • امکان مشاهده اثرات و نتایج بلافاصله بعد از لیفت وجود دارد.
 • رقع کردن چین و چروک های پوست و برطرف کردن شل شدگی و آویزانی پوست صورت و افزایش قوام آن
 • مشکلات و عوارض چندانی نسبت به روش های جراحی لیفت صورت ندارد.
 • دوران نقاهت کوتاه مدت است و نیاز به مراقبت های خیلی ویژه ندارد
 • دوام بالایی دارد و در صورت دلخواه قابل تمدید در طول سالهای متمادی و آن هم درست در جاهای درمان شده قبلی می باشد.
 • این نوع لیفت را می نوام حتی از 20 سالگی شروع کرد اما توصیه ما این است که آنکه تا حد امکان لیفت صورت با نخ را به دهه 30 زندگی تان به بعد موکول کنید.

.

عوارض لیفت صورت با نخ

 • عوارض لیفت صورت با نخ، از جمله مواردی است که باید قبل از اقدام برای جراحی از آن مطلع باشید.
 • یکی از نامطلوبترین عوارض لیفت صورت با نخ باقی ماندن نخ ها و یا جای آنها در صورت می باشد . پس در صورتی که با لمس نواحی ورودی نخ ها ، آنها را زیر پوست خود احساس کردید جهت ترمیم برای از بین بردن نخ ها به پزشک معالج خود مراجعه فرمایید.
 • امکان دارد به طور موقتی حدودا 1 تا 6 هفته بعد از لیفت صورت با نخ خونریزی و به دنبال آن عفونت در ناحیه زخم ایجاد شود. که اغلب این عفونت ها را می توان به وسیله انتی بیوتیک درمان کرد. از نشانه های این عفونت ها مب توان به مواردی همچون تب ، درد زیاد و همینطور افزایش حساسیت نسبت به لمس پوست ، ورم و قرمز شدن پوست اشاره کرد.
 • در لیفت صورت با نخ پوست اضافی برداشته نمی شود به همین علت به طور موقت در حالت جمع شده در پشت گوش باقی می مانند و لازم است که جهت پنهان سازی آنها تا زمان بهبود ، آن قسمت را با موهایتان بپوشانید.
 • احتمال دارد در ناحیه درمان شده احساس بی حسی کنید که البته این امر موقتی است و طی چند روز به طور کامل برطرف می شود.
 • احتمال عدم تقارن در نتایج بدست آمده از لیفت صورت با نخ وجود دارد . البته با انتخاب یک پزشک متخصص بروز این مشکل به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.
 • اگر غیر از موارد ذکر شده عوارض لیفت صورت با نخ هر مشکل دیگری داشتید ، خودتان دست به کار نشوید و قبل از انجام هر کاری حتما حتما به پزشک معالج خود رجوع کنید.

.
منابع:
.https://teberooz.com
.https://clinicaria.com
.https://www.alodoctor.com

- مطالب مرتبط -

«زیبایی و مراقبت پوست»

error: Alert: Content is protected !!