نکات انتخاب و خرید کیف عروس

⇠ انتخاب کیف دستی عروس شاید موضوع کم اهمیتی به نظر برسد اما عنصری اساسی است که با انتخاب آن میتوانید ظاهر خود را در روز عروسی کامل کنید.

⇠ درست است که با وجود دسته گل عروسی شاید مسخره به نظر برسد که چیز دیگری هم در دست داشته باشید اما به کیف دستی عروس به این دید نگاه کنید که تمام اشیای جادویی که در طول جشن به آن ها نیاز پیدا می‌کنید را می‌توانید در کنارتان داشته باشید، علاوه بر این می‌توانید برای بعضی عکس ها کیفتان در دست داشته باشید و در بقیه مواقع آن را به شخص قابل اعتمادی بسپارید. پس نگرانی هایتان را کنار بگذارید و انتخاب هیجان انگیزی که با آن می‌توانید جلوه ی بیشتری به لباس و کفشتان بدهید را شروع کنید.

.

• در انتخاب رنگ کیف دقت کنید

⇠ رنگ کیف کاملا یک موضوع سلیقه ای است . در حالت عادی شاید شما همیشه رنگهای تیره را برای انتخاب ترجیح دهید یا شاید از دسته افراد باشید که که به رنگهای شاد مثل سبز و صورتی و غیره علاقه خاصی داشته باشید و همیشه در این تم رنگی خرید کنید اما برای انتخاب کیف عروسی خیلی آزادی عمل ندارید.

⇠ شما نمی توانید برای کیف عروسی رنگ مشکی با سبز و یا قهوهای یا قرمز انتخاب کنید و زیر نگاه متعجب و پر از سوال مهمانان نمی توانید فرار کنید و شاید مجبور شوید برای انتخاب رنگ نا متعارف کیفتان به همه توضیح دهید که البته این برای شب عروسی چندان چیز جالبی نمی باشد.

.

• رنگ کیف عروس الزاما نباید سفید باشد.

⇠ کیف عروسی می تواند به رنگهای نباتی یا ترکیبی از رنگهای سفید و نباتی هم انتخاب شود در هر صورت بهتر است رنگ کیفتان با لباس عروسیتان متناسب باشد و تفاوت معنادار و فاحشی در رنگ نداشته باشند.

.

• کیف عروس

⇠ اگر لباستان سفید است انتخاب کیفی نباتی و سفید هر دو مناسب هستند و اگر لباستان نباتی انتخاب کرده اید باز هم می توانید رنگ سفید یا نباتی برای کیفتان انتخاب کنید یا اینکه رنگ کیف و لباستان کاملا ست باشد .

.

• کیف عروسی نباید خیلی بزرگ باشد

⇠ کیف عروسی نیاز نیست خیلی بزرگ و جا دار باشد . در این کیف شما قرار نیست وسیله خاصی قرار دهید شاید حتی اصلا چیزی در آن نگذارید و فقط برای حفظ تشریفات عروسی دستتان بگیرید.

⇠ هر وسیله ای که شما در آن شب نیاز داشته باشید معمولا نزدیکانتان همراه خود می آورند و نیازی به نگرانی و حمل آن توسط شما نیست .

⇠ معمولا کیف عروس را خیلی بزرگ انتخاب نمی کنند چون هم جلوه مناسبی نداشته و هم امکان جابجایی آن برای عروس خانم سخت است. کیف عروسی را معمولا کوچک و برای حمل با یک دست و یا زیر بغل انتخاب می کنند که زیباتر هم به نظر برسد.

⇠ معمولا کیف عروسی را خیلی بزرگ انتخاب نمی کنند

⇠ کیفتان را طوری انتخاب کنید که فقط اگر پولی یا هدیه ای به عنوان شاباش گرفتید بتوانید در آن قرار دهید وگرنه گذاشتن خرده ریز و وسایل زیاد در این کیف اصلا جالب و شیک نخواهد بود .

.

• کیف های بند دار مناسب عروس خانم ها نیست

⇠ کمتر عروس خانمی کیف عروسی را بند دار انتخاب می کند.

⇠ اینکه کیف عروسی را روی دوش بیندازید کمی خنده دار به نظر میرسد البته همانطور که گفتیم همه این موارد سلیقه ای بوده و ممکن است بعضی عروس خانم ها هم تمایل داشته باشند برای راحتی بیشتر کیف بند دار بگیرند .

⇠ کیف دستی با بند کوتاه هم بد نیست

⇠ اگر واقعا دوست دارید کیف عروسیتان بنددار باشد انتخاب یک کیف سبک با بند کوتاه به طوری که روی دوش قرار نگیرد می تواند انتخاب خوبی باشد.

⇠ البته به شرطی که کوچک و جمع و جور انتخاب شود .

⇠ این کیف ها جدیدا در بازار زیاد دیده میشوند کیف های کوچک و با طراحی ظریف و خاص در رنگهای سفید و نباتی که مروارید های زیبایی هم روی آنها کار شده است .

⇠ انتخاب یک کیف سبک با بند کوتاه به طوری که روی دوش قرار نگیرد می تواند انتخاب خوبی است

⇠ شکل این کیف ها هم متنوع و و در انواع بیضی ، مربع ، مستطیل دیده میشود و عروس خانم ها می توانند بنا بر سلیقه خود یکی را انتخاب کنند .

.

• اگر قدتان بلند نیست کیف بزرگ نخرید

⇠ به طور کلی کیف عروسی نباید بزرگ باشد اما اگر جزو آن دسته از عروس خانم ها هستید که قد متوسطی دارید بیشتر باید دقت کنید و از انتخاب کیف های بزرگ اجتناب نمایید .

⇠ ضمن آنکه اگر عروس ریز نقشی هستید کیف بزرگ ظاهر شما را نامناسب و بد جلوه خواهد کرد و البته اگر دوست دارید کیف بند دار بخرید نباید بند کیفتان هم خیلی بلند باشد.

⇠ به طور کلی کیف عروسی نباید بزرگ باشد

⇠ در واقع عروس خانم ها با قد کوتاه و اندام ریز باید کیف کوچکتر و با بند کوتاه تر انتخاب کنند .

.

• کیف های مستطیلی انتخاب بهتری هستند

⇠ یکسری اصول در روانشناسی وجود دارد که در صورت رعایت آنها می توانید ظاهر بهتر به خود داده و قوی تر و جذاب تر به نظر برسید مثلا گفته شده افرادی که علاقمند به انتخاب کیف های مستطیل شکل هستند با اعتماد به نفس تر و قوی تر به نظر می رسند.

⇠ برای اینکه عروس جذاب تری باشید می توانید کیف مستطیلی انتخاب کنید . اینکه واقعا اینطور است یا خیر بستگی به دید مثبت خودتان هم دارد سعی کنید در انتخاب هر وسیله برای خودتان فقط علاقه و حس خوبی که به شما می دهد برایتان مهم باشد.

⇠ البته این بدان معنی نیست که خیلی نامتعارف به نظر برسید اما سعی کنید در عین اینکه اصول کلی را رعایت می کنید علایق خود را هم در نظر بگیرید .

⇠ برای اینکه عروس جذاب تری باشید می توانید کیف مستطیلی انتخاب کنید

.

• کیف های خیلی گران نخرید

⇠ به دلیل اینکه کیف عروسی معمولا یکبار مصرف بوده و بعد از عروسی دیگر استفاده نمیشود و برای یادگار روزهای خاص زندگی نگهداری می گردد توصیه میشود خیلی گران انتخاب نشود خرید یک کیف شیک و مناسب و با قیمت معقول هم می تواند لباس و ظاهر شما را زیباتر نشان دهد .

.

• تزیینات روی کیف عروسی

⇠ در بازار انواع مختلفی کیف برای عروس خانم ها وجود دارد کیف هایی با تزیینات مروارید یا گل های پارچه ای یا حتی گل های طبیعی ، کیف های با تزیینات شلوغ و یا تزیینات کم در انواع و شکل های مختلفی هم هستند. انتخاب کیف با طراحی شلوغ و یا ساده و جنس کیف همه بسته به سلیقه عروس خانم دارد اما حتما در انتخاب جنس و طراحی کیف ، مدل و نوع پارچه لباس عروستان را هم در نظر بگیرید و سعی کنید با هم متناسب باشد و توی ذوق نزند.

.

• در انتخاب جنس و طراحی کیف ، مدل و نوع پارچه لباس عروستان را هم در نظر بگیرید

⇠ اگر لباس عروسیتان پر چین بوده و شلوغ می باشد بهتر است کیف ساده تری را انتخاب کنید و برعکس اگر لباستان ساده طراحی شده است انتخاب یک کیف کار شده نمیتواند انتخاب بدی باشد .

.

• کیف و کفش عروسی باید ست باشد

⇠ اینکه کیف و کفش عروس را باید ست کرد واقعا الزام ندارد و عروس خانم می تواند کیف و کفش متفاوت از هم انتخاب کند معمولا چون لباس عروس خانم ها بلند است کفش کمتر به چشم می آید ولی کیف عروسی جلوه بیشتری داشته و می توان برای انتخاب آن حساسیت بیشتری به خرج داد .

.

• سایز کیف عروس

سایز کیف دستی شما نباید بزرگ باشد،اندازه ای استاندارد است که بدون سختی در دستتان جا بشود و از طرف دیگر بتوانید وسایل ضروری‌تان را در آن

جا بدهید، وسایلی مثل:

⇠ دستمال کاغذی
⇠ پدبهداشتی
⇠ نخ دندان
⇠ رژ لب
⇠ دستمال مرطوب
⇠ گوشی تلفن

.

• هماهنگی کیف دستی عروس با سبک عروسی

⇠ کیف عروسی شما باید با استایل عروسی شما همخوانی داشته باشد. برای مثال یک کیف با ساتن سفید و نگین های زیاد با یک عروسی بوهمی و یا عروسی های با تم طبیعت اصلاَ متناسب نیست، یا مثلا برای عروسی های ساحلی یک کیف مروارید دوزی شده انتخاب خوبی است.

.

• چه زمانی برای خرید کیف دستی عروسی باید اقدام کرد؟

⇠ معمولا می‌تواند از فروشگاه های کیف و کفش فروشی می‌توانید همزمان با خرید کفشتان کیفتان را هم انتخاب کنید،بعضی از مزون های لباس عروس نیز کیف هایی که با پارچه های لباسشان متناسب باشند را دارند اما پیشنهاد ما این است که خرید کیفتان را برای وقتی بگذارید که تمام انتخاب های دیگرتان قطعی شده باشند، کسی چه می‌داند،شاید به خاطر سرویس جواهر پر نگینی که انتخاب کرده اید بهتر باشد که کیفتان کاملاَ ساده باشد و یا اصلاَ کیفی نداشته باشید تا توجه بیشتری به لباس و یا آرایش شما بشود.همچنین در خرید کیف دستی عروس مدلی را انتخاب کنید که بتوانید در جشن های دیگر نیز از آن استفاده کرد.

.

• سایر نکات

⇠ معمولاَ کیف دستی عروس را از مدل های بدون بند انتخاب میکنند اما بد نیست که کیفتان یک بند زنجیری ظریف با خودش داشته باشد.

⇠ بهتر است کیف عروس با کفش عروس ست باشد، البته این یک مورد متغییر و بی اهمیت است چرا که معمولاَ دامن لباس عروس بلند است و مدل کفشتان دیده نمی‌شود، در عوض میتوانید کیف عروسیتان را با پارچه و یا گل های لباس ست کنید که جلوه لباستان بیشتر شود.

⇠ معمولا کیف عروسی یک چیز تجملاتی است که استفاده ی زیادی ندارد . زیرا عروس اگر خیلی هنرمند باشد می تواند یک دسته گل را به همراه لباس سنگینش حمل کند و اگر توانست دست آقای داماد را هم بگیرد .

⇠ اما در روز عروسی همراه داشتن این لوازم موهبتی محسوب می شود . یک آینه ی کوچک ، چند عدد گوش پاک کن ، دستمال مرطوب ، رژ لب ، شانه ی کوچک جیبی و قرص مسکن . می توانید لوازم تان را در یک کیف سفید ریخته و پشت ماشین آقای داماد بگذارید و با خود هر کجا که می روید ببرید .

⇠ در طول مراسم هم به خاطر داشته باشید که نباید کیف را با خودتان حمل کنید، بلکه آن را به یکی از دوستان خود بدهید تا هر موقع که به آن نیاز داشتید بتوانید از آن استفاده کنید .
.
منابع:
.https://luxaroos.com

error: Alert: Content is protected !!