برنزه کردن پوست برای عروسی

• انواع روش های برنزه کردن پوست

بجز روش های طبیعی برنزه کردن پوست که برای برنزه کردن و خوشرنگ کردن پوست های تیره استفاده می شود، روشهای متعدد دیگری نیز برای برنزه کردن پوست وجود دارد که عبارتند از: برنزه کردن از طریق آفتاب گرفتن، برنزه کردن با محصولات برنزه کننده و برنزه کردن با سولاریوم.

.

• برنزه کردن پوست از طریق آفتاب گرفتن

⇠ اگر می خواهید از روش آفتاب گرفتن پوست خود را برنزه کنید، بهتر است صبح این کار را انجام دهید و در معرض آفتاب قرار بگیرید زیرا در هنگام صبح پروتئین هایی در بدن تولید می شود که می تواند از سلول هایی از بدن که به علت تابش نور آفتاب در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرند، حاظت کند. تولید این پروتئین ها در صبح بیش از دیگر زمان هاست.

⇠ به خاطر داشته باشید که شدت اشعه آفتاب در ساعت هایی از روز، به ویژه در تابستان (10 صبح تا 4 بعد از ظهر) به نهایت خود می رسد و در نتیجه مضرات ناشی از اشعه فرابنفش آن نیز افزایش می یابد؛ بنابراین در این تایم از روز در معرض آفتاب قرار نگیرید، حتی برای برنزه شدن! زیرا با این کار و تکرار آن، احتمال سرطان پوست را در خود افزایش می دهید.

.

• برنزه کردن با محصولات برنزه کننده

⇠ روش استفاده از آفتاب جهت برنزه کردن از روش های قدیمی و اولیه در برنزه کردن پوست است. سال ها است که محصولات برنزه کننده پوست شامل: انواع اسپری، کرم، لوسیون ها یا روغن هایی که به طور خودکار پوست را برنزه می کنند، وارد بازار شده است. جهت برنزه کردن پوست با محصولات برنزه کننده می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کنید؛ همچنین بهتر است قبل از برنزه کردن، با مراجعه به یک کلینیک تخصصی پوست و مو، با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

⇠ اگر برای دفعات کم بخواهید از این محصولات استفاده کنید که هیچ، اما بخاطر داشته باشید که استفاده مکرر از محصولات برنزه کردن پوست می تواند مشکلاتی برای بدن به وجود آورد؛ از جمله این مشکلات، به وجود آوردن اختلالات هورمونی مانند مقاومت سلول های بدن به انسولین است. نازایی از دیگر مضرات استفادۀ پیاپی از محصولات برنزه کننده پوست است. با توجه به این مضرات، بدیهی است که خانم های باردار و شیرده نباید از محصولات برنزه کننده پوست استفاده کنند.

.

• برنزه کردن با سولاریوم

سولاریوم دستگاهی است که برای برنزه کردن پوست استفاده می شود. دستگاههای سولاریوم اشعه ماورای بنفش از خود ساطع می کنند؛ درست همان کاری که نور آفتاب می کند زیرا همین اشعه یعنی اشعه ماروای بنفش درنور ساطع شد از آفتاب نیز وجود دارد.

.

• برای برنزه کردن پوست آفتاب بهتر است یا سولاریوم

از آنجا که در برنزه کردن پوست با آفتاب و سولاریوم در واقع یک وجه مشترک وجود دارد و آن اشعه فرابنفش است، این سؤال پیش می آید که از بین این دو کدام یک روش مناسب تری است؟ با توجه به اینکه اشعه فرابنفش اشعه مضری است (زیرا پر انرژی است) بنابراین احتمال آسیب رسیدن به پوست در هر دو روش مذکور وجود دارد، اما به دلیل اینکه نور آفتاب سبب می شود تا پوست، به طور خودکار عوامل حفاظتی را در برابر عوارض نور خورشید ایجاد کند.

.

• نکاتی بیشتر در مورد سولاریوم

⇠ سولاریوم دستگاه برنزه کننده ای است که چند سالی وارد کشور ما شده و به علت زودتر جواب گرفتن، طرفداران زیادی پیدا کرده است. این دستگاه هم به صورت ایستاده و هم به صورت افقی موجود است که شامل تختی ست که اطراف آن لامپ های اشعه ی فرابنفش تعبیه شده است و از بالا و پایین به بدن اشعه می تابد.

⇠ برنزه شده با سولاریوم عوارضی هم دارد و با انتخاب جای نامناسب، دستگاه غیر استاندارد، استفاده ی طولانی مدت و مکرر می تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به کسانی که خال های زیاد و لک، کک و مک، عارضه های پوستی، زخم، افراد زیر 18 سال و سابقه ی آفتاب سوختگی دارند، توصیه می شود از سولاریوم استفاده نکنند. چه آفتاب گرفتن و چه برنزه شدن با سولاریوم در دراز مدت و استفاده ی بیش از اندازه می تواند باعث بیماری های پوستی و سرطان شود.

.

• انتخاب مرکز سولار و نکات آن

⇠ مهم ترین فاکتور، پیدا کردن یک مرکز سولار مطمئن است. برای این کار حتما تحقیق و پرس و جو کنید به چند مرکز بروید و دستگاهشان را ببینید. این کار زمان می برد ولی مستقیم با سلامتی شما در ارتباط است. هنگام وقت گرفتن اطلاعات خودتان را از جمله نوع پوست و رنگ به پرسنل بدهید تا متناسب با پوست شما مدت سولار را تنظیم کنند.

⇠ دکمه ی خاموشی اضطراری دستگاه را حتما چک کنید، و آموزش های لازم را از پرسنل یاد بگیرید.

⇠ مطمئن شوید اگر دارویی خاص مصرف می کنید با این کار تداخل نداشته باشد.

⇠ از عطر و دئودورانت قبل از ورود به دستگاه استفاده نکنید.

.

 

چگونه برای مدت طولانی برنزه بمانید؟

1. پیش از استفاده از محصولات برنزه کننده اندکی از آن را روی قسمت کوچکی از پوست (قسمتی که زیاد در چشم نباشد) امتحان کرده تا ببینید چگونه پوست شما به آن واکنش نشان می دهد.

2. ترکیبات برنزه کننده به سلول های مرده بیشتر از سلول های زنده می چسبد. بهتر است برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، ابتدا سلول های مرده و پوسته ها را از سطح پوست تان تمیز کنید تا مطمئن شوید به صورت یکدست برنزه می شوید. بهترین روش برای خلاصی از این سلول های مرده استفاده از لیف است.

3. استفاده از مرطوب کننده ها بعد از پاکسازی پوست (پوست ریزی پوست یا از بین بردن سلول های مرده) امری بسیار مهم است چرا که با این کار به DHA اجازه می دهید به صورت یکنواخت و یکدست به سلول بچسبد پس قبل از استفاده از برنزه کننده ها، پوست خود را با لایه ای نازک از مرطوب کننده، بپوشانید.

4. از صورت خود شروع کرده و به تدریج به سمت پایین بیایید از دوست خود برای پوشش پشت خود کمک بگیرد.

5. روی مفاصل، مثل زانو و آرنج مقدار کمتری از ماده اتوبرنز بمالید تا بیش از حد سیاه نشوند.

6. هر روز پوست خود را سایش دهید تا پوست های مرده از پوست تان جدا شوند و هر 3 ، 4 روز یک بار مجددا از برنزه کننده استفاده کنید تا زمانی که به رنگ دلخواه خود دست یابید.

.
منابع:
.https://www.zibamoon.com
.http://www.parsaya.ir
.https://www.noarous.com

error: Alert: Content is protected !!