هزینه ثبت ازدواج

⇠ اما در مورد هزینه ثبت ازدواج هم بد نیست نکاتی را بدانید. محضرها برای ثبت عقد ازدواج معمولا هزینه تعریف شده ای دریافت می کنند. این هزینه که از طرف سازمان ثبت برای آن ها تعریف می شود مبلغ ثابتی است .

⇠ اما در دفاتر مختلف و بر اساس خدماتی که به شما ارائه می دهند هزینه های متفاوتی از شما دریافت می شود. برای مثال وجود اتاق عقد مجزا، سفره عقدی مفصل یا ساده، نیروی خدماتی پذیرایی کننده از مهمانان شما، عکاسی و فیلمبرداری و… از جمله خدمات اضافه ای است که در بعضی دفاتر ارائه می شود و طبیعتا هر چقدر مزایا و امکانات بیشتر و بهتری در اختیار شما گذاشته شود، هزینه ها نیز افزایش خواهند یافت.

⇠ اول از همه خیالتان را راحت کنیم که دفترداران معمولا به شما تخفیف نمی دهند و چه بسا شیرینی هم از شما بخواهند. بنابراین بهتر است از چند جا قیمت بگیرید و امکاناتشان را بسنجید و مناسب ترین جا را انتخاب کنید. اگر قرار است روز عروسی تان هم در محل برگزاری مراسم اتاق عقد داشته باشید، بهتر است محضر را ساده تر انتخاب کنید تا هزینه زیادی به شما تحمیل نشود.

⇠ به هر حال به طور متوسط حدود 200هزار تومان هزینه عقدتان خواهد شد و هر چه محضر مجلل تر باشد، قیمت افزایش خواهد یافت. به طور کلی محضرها در شمال و غرب تهران گرانتر از شرق و مرکز هستند.
.
منابع:
.http://arosun.ir

error: Alert: Content is protected !!