سرگرم کردن کودکان در عروسی

۱- وسایل بازی و سرگرمی

مقداری وسیله بازی و سرگرمی فکری مانند صفحات مخصوص رنگ آمیزی کودکان،بازی های پیدا کردن کلمه، جدول کلمات متقاطع، پیدا کردن تفاوت شکلها و بازی های فکری دیگر مانند اینها را از اینترنت دانلود کرده و با مقداری مداد رنگی و ماژیک روی میزی مخصوص این کار در اختیار بچه ها قرار دهید.

.

۲- خاطره نویسی یا نقاشی از رویدادهای عروسی

یک برگه در اختیار آنها قرار دهید و از بچه ها بخواهید اتفاقات عروسی را در آن بنویسند یا نقاشی کنند. مانند رنگ لباس مهمانها، چه موسیقی نواخته شد، چند نفر کلاه پوشیده بودند و چیزهایی مانند آن.

.

۳- اختصاص گوشه ای در سالن برای کتاب خوانی

طیف وسیعی از کتاب ها که برای سنین مختلف مناسب هستند را فراهم کرده و روی میزها و یا روی یک میز گوشه سالن قرار داده و خوراکی های محبوب بچه ها را نیز در کنار آن قرار دهید.

.

۴- جعبه اسباب بازی

جعبه هایی پر از اسباب بازی ساده مانند حباب، بازی های تخته ای مانند منچ و مارپله، پازل، شطرنج (نوع سفری آنها ارزان تر و کوچک تر هستند) و خمیربازی آماده کنید و در اختیار بچه ها قرار دهید. عروسک های کوچک می تواند برای دختربچه ها وسیله سرگرمی خوبی باشد و در انتهای عروسی آنها را به یادگار به بچه ها هدیه دهید. با این کار بدون دردسر و بدون نیاز به اینکه بزرگتری بالای سر آنها باشد حواس شان را پرت می کنید.

.

۵- اتاق بازی

فضایی مخصوص کودکان با تلویزیون و دستگاه پخش DVD، کنسول های بازی، کتاب و بازی های تخته ای ایجاد کنید. کودکان هم در مراسم عروسی عاشق لباس پوشیدن، فعالیتهای هنری، نقاشی، زمین شنی و خمیربازی هستند.

.

۶- آنها را مشغول کنید

اگر بتوانید بچه ها را مشغول کنید می توانید آنها را کنترل کنید. وظایفی را برای کودکان درگیر در عروسی ایجاد کنید و به آنها مدال VIP بدهید. به این ترتیب هم مقداری از دغدغه هایتان کم می شود و هم بچه ها احساس مفید بودن می کنند و حوصله شان سر نمی رود. این وظایف می تواند راهنمایی کردن مهمانان به مکان مناسب، جابجا کردن اجسام سبک، کمک در پذیرایی یا تزیین سالن باشد.

.

۷- بازی های فضای باز

بازی هایی که بچه ها در فضای باز بیرون سالن انجام می دهند را سازمان دهی کنید. به عنوان مثال جستجو در طبیعت به همراه یک کیسه کوچک برای جمع آوری آنچه که پیدا می کنند. همچنین می توانید تجهیزات ورزشی ساده مانند توپ و فریزبی در اختیار آنها قرار دهید.

.

۸- استخدام مربی یا دلقک

یک مربی یا دلقک استخدام کنید و وظیفه سرگرم کردن بچه ها را به او بسپارید. مثلاً می تواند برای آنها قصه بگوید و شعر بخواند، نمایش عروسکی اجرا کند یا با آنها بازی های دسته جمعی انجام دهد. به این ترتیب هم بچه ها سرگرم شده و حوصله شان سر نمی رود و هم فعالیتهای هدفمند و درستی انجام می دهند.

.

۹- پرستار بچه

پرستار بچه مخصوصاً وقتی مراسم عروسی در هتل برگزار می شود گزینه خوبی است. پرستارهای بچه می توانند از کودکان یک شخص یا فامیل در اتاقهای هتل نگه داری کنند، برخی از لوازم و وسایل مورد نیاز بچه ها را همراه بیاورند یا بچه ها را بخوابانند.

.

۱۰- مهدکودک سیار

گران ترین گزینه است اما واقعاً جواب می دهد. یک تیم که تمام تجهیزات را فزاهم می کنند مسئول نگه داری از بچه ها و سرگرم کردن آنها در طول مدت عروسی خواهند بود حتی در عروسی هایی که تا صبح طول می کشد نیز می توانند در کنار بچه ها باشند و خیال پدر و مادر از این بابت راحت باشد.

.
منابع:
.http://www.talarkadeh.com
.https://www.shadito.com

error: Alert: Content is protected !!