انتخاب شام عروسی

⇠ تهیه شام عروسی یکی از مهمترین بخش هایی است که در شب عروسی، عروس و داماد باید به آن توجه کنند. شام عروسی اگر از کیفیت نامناسبی برخوردار باشد، مهمانان به طور کامل از این ضیافت و مهمانی ناراضی خواهند بود و یکی از مهمترین دغدغه های عروس و داماد این است که بهترین مراسم را تدارک ببینند که بعدا کسی در مورد مراسم آنها بدگویی نکند! اما اگر شام عروسی مناسبی را تدارک ندیده باشند، باید خود را برای شنیدن این حرف ها و بدگویی ها آماده کنند.

⇠ معمولا چندین نوع و مدل غذای به خصوص در عروسی ها سرو می شود که برای همه یک سان است به عنوان مثال از غذاهای زیر در اغلب عروسی ها استفاده می شود:

– زرشک پلو

– باقالی پلو با گوشت

– برنج و جوجه کباب

– خورشت فسنجان

– ته چین مرغ

و …

 

⇠ اما در برخی از عروسی ها اینطور نیست و عروس و داماد غذاهای خاصی را برای پذیرایی از مهمانان در نظر می گیرند! به عنوان مثال در هر شهر غذای مخصوص به همان شهر سرو می شود! در چنین مواقعی می بایست که شما در کنار این نوع غذای خاص، از فهرست غذاهایی که برای همه ی عروسی ها سرو می شوند هم استفاده نمایید! چرا که ممکن است برخی از مهمانان نسبت به غذای محلی و … میلی نداشته باشند; به همین جهت امکان ناراضی بودن آنها از شام عروسی شما زیاد می شودو شک نداشته باشید، اگر شامی که شما تدارک می بینید بی کیفیت باشد یا مطابق میل مهمانان نباشد، هر فرصتی که بیابند در مورد شام عروسی شما صحبت خواهند کرد و شاید از آن به عنوان بدترین شامی که در عمر خود خورده اند: یاد کنند.

.

• انتخاب بهترین شام عروسی

در انتخاب بهترین شام برای عروسی باید به نکات مهمی توجه داشت و شما با توجه به همین نکات می توانید بهترین شام را تدارک ببینید و برای مهمانان خود یک شب خاطره انگیز را به ارمغان آورید.

.

⇠ از بین اقوام خود تحقیق کنید

در میان اقوام تحقیق کنید که آنها در شب عروسی خود چه نوع غذایی را سرو کردند. انجام این کار به شما کمک می کند که دید بازتری نسبت به ذائقه ی مهمانان خود داشته باشید. با انجام این کار شما می توانید دریابید که چه نوع غذاهایی نزد مهمانان شما بی کیفیت شناخته می شود و آنها از چه نوع غذایی ناراضی هستند. همچنین می توانید به این نتیجه برسید که آنها چه مدل غذایی را می پسندند. بعد از تحقیق کامل لیست غذاها را برای خود فهرست کنید و سپس با همسر و خانواده خود در مورد هر کدام از آنها بررسی های لازم را انجام دهید.
از تجربه خود کمک بگیرید

.

⇠ برای انتخاب شام عروسی از تجربه خود در مراسمات استفاده کنید

زمانی که به مهمانی و عروسی می رفتید، بیشتر دوست داشتید که چه نوع غذایی سرو شود؟ اگر در یک عروسی شرکت می کردید شما و دیگر مهمانان دوست داشتید که چه نوع غذایی را برای شما تدارک ببینند؟! پاسخ به این سئوال به شما کمک خواهد کرد که خود را جای مهمانان قرار دهید و با توجه به سلیقه ی مهمانان نسبت به انتخاب شام عروسی تصمیم بگیرید.

.

⇠ منوهای ویژه کترینگ ها و تالار ها را مشاهده کنید

اگر شما در خصوص انتخاب شام عروسی دچار مشکل شده اید می توانید به منوی کترینگ ها و تالاری که قرار است عروسی خود را در آنجا برگزار کنید نگاهی بیندازید! در این کترینگ ها و تالار ها به دلیل تجربه ای که در تهیه ی غذا برای مشتریان داشته اند، می دانند که با توجه به منطقه، شهر و محیطی که شما در آنجا ساکن هستید چه مدل غذایی بیشتر به ذائقه ی مهمانان خوش خواهد آمد.

به تجربه ی آنها اعتماد کنید چرا که زمینه ی کاری آنها تهیه ی غذا برای عروسی ها است و بهتر می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

.

⇠ در اینترنت جستجو کنید

اگر می خواهید بهترین شام عروسی را تدارک ببینید بد نیست که از اینترنت در این زمینه کمک بگیرید. در اینترنت در مورد بهترین غذاهای ایرانی که با مذاق بیشتر ایرانیان خوش می آید و در مورد شیک ترین نوع شام عروسی جستجو کنید. خواندن مقالاتی در این زمینه به شما کمک بسیار خواهند کرد که بتوانید تصمیم درستی در این مورد بگیرید.

.

⇠ در کیفیت شام عروسی دقت کنید

– بیشتر عروس و داماد ها فکر می کنند اگر چندین نوع غذا تدارک ببینند، ضیافت آنها خیلی شیک و عالی برگزار می شود. این نوع طرز فکر اشتباه است. اگر شما حتی یک مدل غذا در نظر بگیرید که بیشتر مهمانان از آن رضایت دارند باز هم شما می توانید مراسم را به خوبی برگزار کنید. از این جهت سعی نکنید چندین نوع غذا تدارک ببینید; بلکه بیشتر تمرکز شما روی این باشد که مهمانان شما بیشتر چه مدل غذایی را می پسندند.

– در هر مراسمی مهمانان راضی و ناراضی وجود دارند و شما نمی توانید که رضایت همه ی افراد را به دست آورید! اما می توانید اکثر مهمانان را نسبت به مراسم خود راضی نگه دارید. پس در انتخاب نوع شام عروسی دقت کنید.

 

موارد زیر می توانند کمک کنند که کیفیت شام عروسی شما تضمین شود.

– تدارک پیش غذا

– در نظر گرفتن سالاد های مختلف در کنار شام

– تدارک نوشیدنی های مختلف در کنار غذای اصلی

– نوع چیدن میز شام

– خدمات به موقع کارکنان برای سرریز و سایر موارد

همچنین نکته ی مهمی که می بایست آن را در نظر داشته باشید این است که حتما اگر می خواهید غذای یک تالار یا کترینگ را برای شام عروسی انتخاب نمایید، پس آن را تست کنید. قبل از انتخاب منو، در ضیافت ها و مهمانی هایی که در آن تالار و کیترینگ برگزار می شوند حضور پیدا کنید و غذای مورد نظر خود را تست کنید که از کیفیت غذا مطمئن شوید.

.
منابع:
.https://www.bia2aroosi.com

error: Alert: Content is protected !!