میز شام عروسی

⇠ امروزه اهمیت میزشام عروسی های مجلل و درجه یک به حدی است که زوج های جوان پیش از رزرو محل برگزاری تشریفات عروسی ، از موسسات ارائه دهنده این گونه خدمات نمونه عکس های میز شام عروس و داماد را می خواهند و در این عکس ها حتی به جزئیات آن مثل میز و صندلی و ظروف به کار رفته نیز توجه می کنند. میز شام عروسی باید دقیقا در جایی قرار بگیرد که در معرض دید مهمانان باشد. این میز تنها یک بار در زندگی عروس و داماد چیده می شود. بنابراین باید تمام تلاش خود را برای زیبایی آن به کار گرفت.

.

• اخبار تشریفات مجالس

⇠ میز شام مهمانان عروسی باید در نهایت هنر تزئین شود. قرار دادن تمام خوراکی های پذیرایی در یک سمت میز شام عروسی درست نیست و باید به صورت پراکنده همه میز را در بر بگیرد. غذاهای شام عروسی ، مدل تزئین میز شام عروس و داماد و همچنین تزئین غذای عروس و داماد از مهم ترین نکاتی است که باید در تشریفات مجالس رعایت شود. همچنین وسایل پذیرایی مانند قاشق و چنگال و لیوان نیز باید با فاصله در کنار یکدیگر قرار بگیرند. یک توصیه مهم برای چیدمان شام ، ترکیب رنگ های خوراکی هاست که از جمله نکات سفره آرایی است و در زیبایی میز شام موثر می باشد.

⇠ میزشام عروسی مجلل دارای اهمیت خاصی است چرا که غذاهای شام عروسی بر روی آن سرو می شود و مدل تزئین میز شام عروس و داماد در شب عروسی بسیار مورد توجه قرار میگیرد.

⇠ امروزه اهمیت میزشام عروسی های مجلل و درجه یک به حدی است که زوج های جوان پیش از رزرو محل برگزاری تشریفات عروسی ، از موسسات ارائه دهنده این گونه خدمات نمونه عکس های میز شام عروس و داماد را می خواهند و در این عکس ها حتی به جزئیات آن مثل میز و صندلی و ظروف به کار رفته نیز توجه می کنند.

⇠ میز شام عروسی باید دقیقا در جایی قرار بگیرد که در معرض دید مهمانان باشد. این میز تنها یک بار در زندگی عروس و داماد چیده می شود. بنابراین باید تمام تلاش خود را برای زیبایی آن به کار گرفت.

.

• استفاده از رومیزی های زیبا :

قبل از اینکه میز شام چیده شود ، ابتدا باید رومیزی زیبایی انتخاب شود. رومیزی هایی که بر روی آن نگین کاری شده جلوه بیشتری دارند. رزق و برق رومیزی می تواند زیبایی میز شام عروسی را دو چندان کند. میز باید در مقابل مهمانان قرار بگیرد و عروس و داماد می توانند از دور مهمانان را نظاره کنند.

.

• گل آرایی:

در برگزاری مجالس عروسی گل هایی که برای میز شام عروسی انتخاب می شوند باید اندازه متناسبی داشته باشند گل هایی که ساقه کشیده تری دارند زیباتر به نظر می رسند. از جمله این گل ها می توان به گل داودی ، سوسن ، میموزیا ، فرزیا و گل رز اشاره کرد. یک نکته مهمی که باید به آن توجه کرد انتخاب گل طبیعی برای روی میز عروس و داماد است. سایر گل های موجود سالن و باغ عروسی می تواند مصنوعی باشد. گلدان باید از نوع بلور و کشیده باشد. رنگ گل های روی میز هم می تواند با یکی از اجزای سفره ست شود. برای مثال دستمال سفره و گل می توانند همرنگ انتخاب شوند.

.

• استفاده از شمع بر روی میز :

شمع ها در دو طرف گل قرار میگیرند. بهتر است رنگ شمع ها با رنگ گل هماهنگ باشد. اگر اندازه شمع ها با ارتفاع گلدان یکی باشد، به زیبایی بیشتر میز شام کمک می کند. زمان صرف شام باید شمع ها روشن شوند.

.

• قاشق ، چنگال و بشقاب :

قاشق و چنگال ها باید در کنار بشقاب ها قرار بگیرند. نحوه قرار گرفتن قاشق و چنگال و چاقو اهمیت زیادی دارد. در عین حال نباید قاشق کوچک دسرخوری را فراموش کنید. بشقاب هایی که بر روی میز قرار می گیرند، باید برای غذا و سالاد جداگانه انتخاب شوند. برای سالاد پیش دستی های کوچکتر و برای غذا، بشقاب های بزرگ را بر روی میز در نظر گرفته شود.

.

• لیوان ها :

ممکن است برای چندین نوشیدنی چند لیوان گذاشته شود. در حالی که قرار دادن چند لیوان بر روی میز زیبایی چندانی ندارد. تنها به دو لیوان شیک و مجلسی بسنده نکنید. که در سمت صندلی عروس و داماد قرار می گیرند.

.

• دستمال سفره :

از اجزای مهم دیگر شام عروسی دستمال سفره می باشد که باید با زیبایی زیاد تا و دیزاین داده شود و در داخل بشقاب ها قرار گیرد. همچنین می توانید با استفاده از حلقه دستمال سفره را زیباتر کنید.

.

• استفاده از تکنیک های سفره آرایی :

⇠ برای چیدن غذاها و سالاد باید از تکنیک سفره آرایی استفاده کنید . به عنوان مثال سالاد می تواند به زیبایی تزئین شود که در این امر رنگ و اجزای سالاد نقش مهمی دارد. بهتر است بین رنگ سالاد با سایر اجزای سفره هماهنگی وجود داشته باشد. همچنین می توانید غذای عروس و داماد را با استفاده از رنگ زعفران و زرشک به صورت مخصوصی تزئین کرد.

⇠ پذیرایی خوب در زمان کم و با تعداد زیاد مهمانها ، آن هم در مهم ترین بخش پذیرایی عروسی ، فقط کار با تجربه هاست . فارغ از تنوع شام عروسی ، نوع طراحی میز شام از جمله میز سرویس ، محل قرار گرفتن غذای اصلی ، سالاد ، پیش غذا ، نوشیدنی و دسر از مهم ترین عواملی هستند که می توانند تاثیر زیادی در کیفیت پذیرایی شام عروسی داشته باشند همچنین ترتیب قرار گرفتن غذاهای اصلی و نوع تکرار آنها نیز می تواند در کیفیت پذیرایی موثر باشد.

.

منابع:
.https://www.banooara.com

error: Alert: Content is protected !!