آداب و رسوم کیک عروسی

• چگونه کیک عروسی را به محل جشن بیاوریم ؟

کیک عروسی معمولا بر روی یک میز خاص و ر یک طرف اتاق قرار می گیرد و با گل ، روبان و … تزئین می شود. کیکی عروسی اغلب بر روی پایه مخصوص کیک قرار می گیرد و سپس توسط عروس و داماد و به وسیله یک چاقوی نقره و یا براق برش داده می شود. کیک عروسی معمولا به صورت خاص تزئین می شود و بر روی آن یک نماد قرار میگیرد. برش دادن کیک یک سنت است که برای مهمان ها یک لحظه خاص و برای عکاسان یک فرصت عالی به شمار می رود.

.

• چه زمانی کیک بریده می شود ؟

⇠ برش کیک معمولا آخرین مراسم رسمی جشن است. عروس و داماد چاقو را با یکدیگر نگه می دارند و برای عکاسان ژست می گیرند و کیک را برش می دهند. شما می توانید کیک را تقسیم و سرو نمایید و یا در کنار سایر دسرها بر روی میز قرار دهید. اما مطمئن باشید که خیلی از مهمان ها مشتاق به چشیدن آن هستند.

⇠ در گذشته نیز تنها عروس کیک مراسم را برش می زد اما این روزها عروس و داماد با هم کیک را تقسیم می کنند. خانواده ، دوستان و عکاسان به یک اندازه مشتاق لحظه ای هستند که عروس و داماد دست در دست هک چاقو را میگیرند و این اولین تکه از کیک را برش می زنند.

⇠ اولین نکته، چاقو در دست خانم باید باشد، چراکه چاقو در دست آقا نشان از خشم می‌دهد. نکته دوم این است که کیک‌لایه پایینی مورد برش قرار گیرد، این به معنای شروع مرحله جدیدی از زندگی است و طبقه اول نشان از این دارد که همه‌چیز را باهم قرار است شروع کنید.

⇠ نکته سوم و مهم‌ترین نکته در مورد نحوه برش کیک عروسی به لحظه برش کیک باز می‌گردد. در این لحظه داماد باید دست خود را بر روی دست عروس در هنگام برش کیک بگذارد، این مسئله نشان از این دارد که عروس پذیرفته که داماد در هنگام برش زندگی حامی و یاور او باشد. از طرف دیگر داماد نیز با این عمل نشان می‌دهد که در همه مقاطع زندگی قرار است در کنار همسرش قرار گیرد.

.

• خوردن کیک عروسی :

⇠ مالیدن ذره ای از کیک روی صورت همدیگر توسط عروس و داماد در سال های اخیر رواج یافته و فرصتی برای شوخی و خنده را به وجود می آورد. این کاملا اختیاری است ، اما بعد از یک روز طولانی رسمی می تواند انرژی تازه ای به شما بدهد ، فراموش نکنید که عکس های خوبی از این لحظه بگیرید البته اگر نمی خواهید آرایش و لباس خود را خراب کنید می توانید این رسم را به جا نیاورید اما با داشتن چند دستمال اضافی می توان مشکل را حل کرد.
لایه ای را که قرار است ببرید از طعم مورد علاقه خودتان سفارش دهید :

⇠ در حالت کلی عروس و داماد پایین ترین لایه کیک را برش می دهند . دقت کنید که همان تکه کوچکی که پس از برش کیک به یکدیگر می دهید و میل می کنید شاید تنها تکه ای باشد که سهم شما می شود بنابراین اگر قرار است تکه ای کوچک بخورید همان طعمی باشد که دوست دارید.

.

• چگونه کیک عروسی پذیرایی شود؟

بعد از آنکه عروس و داماد کیک را برش دادند. کیک برای تقسیم کردن به محل دیگری برده می شود . کیک می تواند بر روی میز دسر و در کنار سایر دسرها قرار داده شود و یا بعد از شام و به همراه چای و یا قهوه سرو شود.

.

• نگه داشتن بالاترین طبقه از کیک عروسی :

از قرن 19 میلادی این رسم وجود دارد که عروس بالاترین طبقه کیک را به شکل کاملا منجمد می کند و تا اولین سالگرد ازدواج خود نگه می دارد به افرادی که می خواهند این کار را انجام دهند توصیه می کنم که گل ها ، شاخ و برگ ها و هر نوع تزئین دیگری را از روی کیک خود حذف کنند و آن را با دقت در پلاستیک بپیچند تا خراب نشود.

.

• جعبه کیک :

شما می توانید از قبل جعبه هایی کوچک و مخصوص برای کیک آماده کنید . زیرا بعضی از افراد و مهمان ها علاقه مندند که سهم کیک خود را به منزل ببرند و حتی اگر مایل باشید برای مهمان هایی که در مراسم نبودند کیک بفرستید می تواند قابل استفاده باشد.

.

منابع:
.https://www.banooara.com

error: Alert: Content is protected !!