سفارش کیک عروسی

• برای سفارش کیک عروسی ابتدا بدنبال قنادی ماهر و مطمئن باشین

یک کیک عروسی مناسب و باکیفیت برای اینکه رضایت شما و مهمانهارو جلب کنه باید توسط یک قناد خوب و مطمئن آماده بشه. برای تصمیم گیری در مورد اینکه سفارش ساخت کیک عروسی رو به کدوم یکی از قنادیهای اطرافتون بدین از تجربه ی مجالس عروسی دوستان و بستگان استفاده کنید یا اینکه اگر مشتری پروپاقرص قنادی ای هستین که کیفیت محصولاتش مناسبه، بهتره تا سفارش پخت کیک عروسی رو به آنها بسپرین.

.

• با دقت زیاد و آگاهی انتخاب کنید!

⇠ دکور و شرایط مکان انتخاب شده توسط شما می‌تواند در جلوه‌ی کیک عروسی شما و زیاد یا کم جلوه کردن طراحی و جزییات کیک مذکور تاثیر زیادی داشته باشد!

⇠ مثلا در مراسم عروسی‌هایی که در فصل بهار یا تابستان در فضای آزاد باغ عروسی برگزار می‌شود ، استفاده از آن نوع کیک‌هایی که در آن‌ها یخ‌چینه‌هایی عادی به شکل نوشته یا حالتی عروسکی به کار رفته باشد می‌تواند مناسب نباشد.

⇠ هم‌چنین حجم و نوع “فوندانت” استفاده شده، باید بتواند در مقابل دمای موجود در محیط مقاومت لازم را داشته باشد. پس لازم است که قبل از انتخاب و یا سفارش کیک عروسی از جزییات محل استقرار کیک مذکور و مدت زمان تقریبی قرار گرفتن کیک در محیط جشن و تناسب شرایط با مقاومت فیزیکی کیکی که انتخاب کرده‌اید کاملاً مطمئن باشید.

.

• فقط مجذوب ظاهر کیک نشوید!

در انتخاب کیک عروسی فقط تحت تاثیر تصاویر یا نمونه‌های کیک‌های عروسی قرار نگیرید. زیبایی ظاهری کیک یکی از چند موردی است که یک کیک عروسی خوب باید واجد آن باشد اما تنها مورد نیست!کیفیت مواد اولیه و طعم و مزه، مواد بکار رفته، تعهد در تحویل به موقع از جمله موارد مهمی هستند که باید به آن ها توجه کنید.

.

• وزن مناسب انتخاب کنید

اگر وزن کمی سفارش دهید احتمالا سر خوردن کیک دعوا می شود و اگر هم زیاد سفارش دهید روی دستتان می ماند و هزینه بیشتری پرداخت کرده اید که استفاده نشده. به عنوان یک قانون کلی، هر نفر ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم کیک می خورد. به این ترتیب در نظر گرفتن ۱۵۰ گرم برای هر نفر، تخمین مناسبی است. این نکته را هم درنظر بگیرید برخی تزیینات کیک خیلی خوراکی نیستند. مثلا با اینکه فوندانت خوراکی هست، طعم و مزه خاصی ندارد و معمولا خورده نمی شود. وزن کیکی که برای میهمان ها درنظر می گیرید باید از قسمت خوراکی باشد و وزن تزیینات را جدا درنظر بگیرید.

.

• سبک کیک مورد پسند خودتان را مشخص کنید

در کیک عروسی نیز انواع و اقسام طراحی‌ها و تزیینات وجود دارد. بهتر است برای خود دقیقاً مشخص کنید که چه نوع کیک عروسی مورد پسند شماست.

 

آیا می‌خواهید کیک عروسی شما بسیار چشم‌گیر و پر زرق‌و‌برق باشد؟

کیک های پر زرق و برق در مراسم عروسی طرفداران زیادی دارند. از آنجا که این کیک ها دارای طراحی های ریزی هستند، بهتر است زود تر نسبت به سفارش آن ها اقدام کنید.

 

آیا به دنبال یک طرح خلاقانه و نوظهور برای کیک عروسی خود هستید؟!

⇠ طرح های عجیب و متفاوت، توجه همه میهمانان شما را به کیکی که سفارش داده اید می کشاند. در انتخاب این کیک ها باید دقت ویژه ای داشته باشید و جزییات آن را با کیک ساز خود هماهنگ کنید تا مطمئن شوید منظور و طرحتان را به وی منتقل کرده اید. یکم سخت تر است ولی نتیجه متفاوت و جالبی خواهید گرفت.

⇠ در هر حال، کیکی که می‌خواهید انتخاب کرده و یا سفارش دهید کیک عروسی شماست! و مهم‌ترین مسئله اِعمال سلیقه‌ی شما در آن است. اما از جنبه‌ی طعم کیک، بهتر است که طعم‌های همه پسندتر را انتخاب کنید.
.

• عوامل تاثیرگذار بر قیمت کیک را در نظر بگیرید.

برخی تزیینات کیک که به وسیله‌ی دست اجرا می‌شود زمان‌بَر بوده و در بالا رفتن قیمت کیک تاثیر زیادی دارند، مانند گل‌های شیرینی و تزیینات خاص. در برخی موارد می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه، مشورت گرفته و تزیینات جایگزین‌ ارزان‌ و مُکفی را در کیک عروسی خود مورد استفاده قرار دهید.

.

• مراقب حمل و نقل کیک عروسی باشید

حمل نامناسب و افتادن کیک عروسی با توجه به اندازه کیک، یک کار حساس است. اگر قبلا این کار را نکرده اید و یا وسیله حمل مناسب این کار را ندارید، خودتان دست به کار نشوید! بسیاری از شیرینی فروشی ها خدمات حمل را به صورت جداگانه انجام می دهند ولی برخی از آن ها حمل را به عهده خریدار می گذارند. هنگام سفارش کیک، از وضعیت حمل کیک در زمان مقرر مطمئن شوید. کیک ساز، سفارش های کیک عروسی شما را به رایگان به تمام نقاط تهران حمل خواهد کرد.
.

• به موقع اقدام کنید

⇠ کیک های عروسی عموما دارای جزییات زیاد و زمانبر هستند. به همین دلیل سفارش خود را به آخرین روز ها موکول نکنید. بهتر است حداقل یک هفته زودتر سفارش خود را ثبت کنید و از تحویل به موقع در زمان و مکان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

⇠ تاریخ، زمان دقیق، محل استقرار کیک و مدت زمان تقریبی جشن عروسی، تعداد نفرات شرکت کننده در جشن و بودجه‌ی مورد نظرتان را حتماً به کیک ساز خود اطلاع دهید تا حجم، نوع، کیفیت و طراحی کیک عروسی، مناسب با شرایط شما اجرا شود.

.

• گفت و گویی با کیک ساز خودتان داشته باشید

⇠ درست است در گرماگرم تدارک جشن عروسی صحبت کردن با کیک ساز کمی وقت گیر به نظر می رسد اما توصیه می کنیم که حتماً چیزی که درباره کیک عروسیتان انتظار دارید با کیک ساز در میان گذاشته تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

⇠ حتما زمان دقیق ، تاریخ ، مدت زمان تقریبی جشن عروسی ، مکان قرارگیری کیک ، تعداد مهمانان جشن و بودجه مورد نظرتان را با کیک ساز در میان بگذارید تا نوع ، حجم ، طراحی و کیفیت کیک عروسی را متناسب با شرایط شما اجرا کند.

.

 

• برای انتخاب مدل کیک عروسی شیک عجله نکنید

شما باید کیکی انتخاب کنید که متناسب با لباس شما،استایل عروسی شما،استایل گل آرایی و منوی غذای عروسی شما باشد، بنابراین بهتر است انتخاب مدل کیک عروسی را موکول به زمانی کنید که تصمیتان در این موارد قطعی شده باشد.

.

• قبل از انتخاب مدل کیک عروسی تعداد مهمان هایتان را نهایی کنید

تعداد مهمان هایتان را مشخص کنید و با مشاوره قناد و شیرینی‌پز مقدار کیکی که برای این تعداد لازم است را سفارش دهید.همچنین اگر تصمیم دارید یک مدل کیک چندطبقه سفارش بدهید حواستان به محدودیت فضا و یا ماشین حمل و نقلی که برای کیک در نظر گرفته اید باشد.

.

• حواستان به انتخاب روکش کیک هم باشد

انتخاب بیشتر افراد برای روکش کیک عروسی یا خامه است و یا فوندانت، معمولاَ به نظر بیشتر افراد روکش خامه ای طعم و مزه ی بهتری نسبت به فوندانت دارد اما اگر از ظاهر یکدست فوندانت خوشتان می‌آید و یا پخت مدل کیک عروسی انتخابی شما تنها با فوندانت عملی است و همچنان نمی‌توانید از مزه ی خوب روکش خامه ای چشم پوشی کنید، می‌توانید سفارش بدهید که کیک عروسی‌تان یک روکش خامه ای زیر فوندانتش داشته باشد.در انتخاب رنگ روکش کیک هم باید سلیقه به خرج داد،درست است که انتخاب مدل کیک عروسی باید هماهنگ با سبک عروسی شما باشد اما سعی کنید از رنگ فوندانت یا خامه ای استفاده کنید که علاوه بر زیبایی اشتها‌ برانگیز نیز باشد.

.

• هنگام انتخاب کیک عروسی آب و هوا را در نظر بگیرید

روکش های خامه ای روی کیک و یا تزیین های روی کیک که با شکلات و کره درست شده اند انتخاب خوبی برای فصل های تابستانی نیستند.

.

• تزیین بالایی کیک عروسی را فراموش نکنید

استفاده از مجسمه های عروس و داماد یکی از معمول ترین انتخاب ها برای تزیین بالایی کیک است اما میتوانید از راه های دیگری استفاده کنید که طراحی کیکتان را متفاوت و مخصوص شما کند.استفاده از یک مجسمه ی قدیمی که در عروسی نزدیکانتان انتخاب شده یا طراحی نوشته هایی سفارشی ایده های جالبی است.

.

• بعد از انتخاب مدل کیک عروسی واقع بین باشد

ممکن است که شما توانسته باشید یک مدل کیک عروسی شیک باب طبعتان پیدا کنید و قنادی که کیک عروسی شما را می‌پزد بسیار در کارش حرفه ای باشد اما همچنان باید توقعاتتان را کمی واقعی تر کنید؛ معمولاَ عکس هایی که در ژورنال‌ها و اینترنت می‌بینید با نورپردازی و در شرایط مخصوص گرفته شده اند و نباید توقع داشت که کیک عروسی شما دقیقا مشابه مدلی که تحویل شیرینی‌پزی داده اید بشود.
.

• نکات تکمیلی در سفارش کیک عروسی:

 

⇠ کیک را حتما به قنادی که قبل از این دست پختش را تست کرده اید سفارش دهید.

⇠ از سفارش دادن مدل های عجیب و غریب خودداری کنید قنادی ها تنها مدل هایی را متقبل می شوند که پایه های آنها را دارند.

⇠ قیمت های مختلفی برای یک کیلو کیک در نظر گرفته شده است که در بعضی موارد کیلویی به 100 هزار تومان نیز رسیده است.

⇠ قبل از سفارش هزینه های جداگانه از جمله تزیین کیک و گل آرایی را مشخص کنید.

⇠ توجه داشته باشید کیک هایی که برای مراسم هایی با ساعات طولانی پخته می شوند معمولاً به خاطر مواد نگهدارنده ای که در تهیه آن ها استفاده می شود ممکن است طعم خوبی نداشته باشند.

⇠ هزینه حمل و نقل کیک برحسب مسافتی که از قنادی تا مکان جشن وجود دارد حساب می شود البته بعضی قنادی ها این مسئولیت را بر عهده نمی گیرند و خودتان باید این کار را انجام دهید زمان سفارش کیک حتما به فاصله سالن عروسی تا قنادی توجه داشته باشید.

.

منابع:
.http://namnak.com

error: Alert: Content is protected !!