تاج گل عروس

تاج گل سر عروس یکی از چیزهایی‌ست که محبوب دل خیلی از عروس خانم هاست، خیلی وقت بود که این زیور زیبا و رویایی از مد افتاده بود اما کم کم در عروسی های با سبک بوهمی به کار رفت و بعضی از عروس ها هم با سلیقه چند گل طبیعی روی موهایشان قرار دادند و به مرور زمان آنقدر رایج شد که بعضی از عروس ها برای اینکه روی سرشان تاج گل قرار بدهند مدل لباس یا مو و یا حتی سبک عروسی‌شان را تغییر می‌دهند.

.

• نکات انتخاب تاج گل عروس

 

⇠ ابتدا رنگ گل ها را مشخص کنید

بعضی از عروس ها فکر می‌کنند اینکه بگویند گل رز دوست دارند یا گل صد تومانی خیلی چیزها را روشن می‌کند، اما این اشتباه است، شما ابتدا باید رنگ گل های مورد علاقه تان را با توجه به رنگ لباس،رنگ مو و استایل عروسی‌تان مشخص کنید و بعد ببینید که چه نوع گل هایی از رنگ دلخواهتان دارند.

.

⇠ در انتخاب گل برای تاج گل سر عروس به نوع گل دقت کنید

بعد از اینکه رنگ گل ها انتخاب شد باید حواستان را جمع کنید که گل هایی که زود خراب می‌شوند را انتخاب نکنید و از گل های پردوام استفاده کنید. همچنین گلهای خیلی بزرگ برای صورت های بزرگ مناسب نیستند، اگر گل های ریز وحشی و یا شکوفه ها مورد علاقه‌تان هستند حواستان باشد که پایه ی تاج گل را این شکوفه ها قرار ندهید و فقط در حاشیه ها و برای پوشاندن سیم تاج استفاده کنید.

.

⇠ گل های متناسب با فصل برای تاج گل سر عروس انتخاب کنید

فصل برگزاری عروسی در انتخاب نوع گل و حتی رنگ گل تاج شما تاثیر می‌گذارد، استفاده از گل های متناسب با فصل در صرفه جویی هزینه های عروسی موثر است و همچنین استفاده از رنگ هایی مثل صورتی،نارنجی،زرد برای فصل تابستان و گل های بنفش،آبی،سبز برای فصل زمستان بهتر است.

.

⇠ از استایل خودتان دور نشوید

– اگر اکسسوری های مجلل تر برای روی موهایتان دوست دارید هیچ لزومی ندارد که صرفاَ به خاطر مد روز بودن از تاج گل سر عروس استفاده کنید.

– گل های طبیعی همیشه زیبایی خاص خود را دارند و انرژی مثبت را منتقل می کند. تاج گل در ایران برای نامزدی، بله برون و مدل موی فرمالیته بسیار مورد استقبال و محبوب می باشند.

– این انتخاب هوشمندانه باعث می شود شما عروسی شاداب و سرحال به همه معرفی شوید. حتی اگر درواقع در روز مراسم دچار استرس و تشویش باشید. تاج گل برای عروسی بیشتر توسط عروس خانم هایی انتخاب می شود که سبک عروسی روستیک با بوهو را برای برگزاری عروسی خود برگزیده اند.

– نه تنها برای مراسم های مربوط به عروسی خودتان بلکه برای هر جشن و مهمانی که دعوت می شوید، می توانید از گل یا حلقه های گل روی سرتان استفاده کنید.

.

• انتخاب رنگ گل های تاج گل

 

در اولین قدم با دیدن مدل های تاج گل طبیعی، باید با توجه به مدل مویی که برای خود انتخاب کرده اید، رنگ لباس، رنگ آرایش صورتتان و رنگ مورد علاقه خود، تم رنگی تاج گلتان را انتخاب کنید. همچنین می توانید رنگ گل ها را با تم رنگی برگزاری جشن خود هماهنگ کنید.

.

• انتخاب نوع گل برای تاج گل

 

⇠ در قدم بعدی با مشورت با گلفروشی مورد نظرتان مدل گلی را انتخاب کنید که تازگی و طراوت خود را زود از دست ندهد یا به اصطلاح زود پژمرده نشود. دوام و ماندگاری گل بسته به ساعاتی که می خواهید روی سرتان باشد بسیار مهم است.

⇠ اگر برای عروسی خود تاج گل بخواهید گلی با ماندگاری بسیار بالا احتیاج دارید که در برابر سرما و گرما نیز مقاوم باشد زیرا این گلها از صبح تا شب روی سرتان هستند و باید ماندگاری بالایی نیز داشته باشند.

⇠ اما اگر برای یک مهمانی ساده که برای مدتی کوتاه گل روی سرتان قرار دارد، تاج گل می خواهید.

⇠ ماندگاری چندانی نیز برای مدل گل های انتخابیتان مطرح نیست. استفاده از گل های کوچک و شکوفه های ریز نیز ایده خوبی ست که علاوه بر زیبایی ماندگاری خوبی هم دارند.

⇠ دقت کنید گل های بزرگ برای صورت های بزرگ زیاد مناسب نیستند.

⇠ گل های رز کوچک یا مینیاتوری برای انتخاب در هر فصلی بسیار زیبا و مناسب هستند.

⇠ در کنار گل هایی که برای تاج خود انتخاب می کنید باید برگ‌های سبز کوچک نیز استفاده کنید.

⇠ این برگ های کوچک علاوه بر زیبایی و بخشیدن جلوه ای خاص به عروس، از حجیم شدن تاجتان جلوگیری می‌کند. دقت کنید برای راحتی خود گل‌های زیادی را در کنار هم نچینید چون باعث سنگینی تاج شده و ثابت ماندن آن را در جایش سخت تر می‌کند.

⇠ اگر در مورد ثابت ماندن آن شک دارید می‌توانید با سنجاق های کوچک آن را به موهایتان وصل کرده و محکمش کنید.

.

• چطوری تاج گل سر عروس درست کنیم؟

 

⇠ درست کردن تاج گل سر عروس یکی از آسان ترین کارهاست و با سیم و چسب و گل های مورد علاقه‌تان عملی است اما این را بدانید که تاج گل بهتر است همان روز عروسی و یا حداکثر شب قبل درست شود و اگر خودتان عروس هستید بهتر است چنین زحمتی برای خودتان نتراشید و به گل فروشی یا یکی از نزدیکانتان بسپارید.

⇠ بعضی ها توصیه می‌کنند که بعد از اینکه تاج گلتان آماده شد برای نگهداری، آن را در یخچال بگذارید، اما باید بدانید که قرار دادن گل ها در کنار غذاهای دیگر در یخچال باعث می‌شود رنگ گلهایتان قهوه ای و زرد شود، پس یا جدا از غذاها آن را نگهداری کنید یا کلا از گل های مصنوعی استفاده کنید.

.
منابع:
.https://www.aroosisaz.com
.https://www.aroos.co
.https://ayneshamdoon.com
.http://namnak.com

error: Alert: Content is protected !!