حفظ و نگهداری از دسته گل

⇠ دسته گل عروسی ممکن است چند ساعت یا بیشتر، قبل از شروع مراسم آماده شود بنابراین بهتر است با طراح گل و فروشنده آن در مورد شرایط نگهداری و تازه نگه داشتن گلها تا شروع مراسم صحبت کنید. اگر نیاز است از دستمال مرطوب استفاده کنید و یا در جایی با دمای پایین از گلها مراقبت کنید.

⇠ معمولا تک تک، عناصر موجود در جشن عروسی برای عروس خانم ها حکم خاطره را دارند. عروس خانم ها تلاش می کنند که آنها را برای خود حفظ کنند. دسته گل عروس هم جزو یکی از همین عناصر مهم است.

⇠ برای اینکه دسته گل تان را به شکل خود حفظ کنید؛ می توانید با اسپری ثابت کننده، یا تافت مو حالت گل ها را ثابت کرده و سپس آن را از به صورت سر و ته از یک جای تاریک و دور از دسترس آویزان کنید. بعد از چند روز، گل ها با حفظ حالت طبیعی شان خشک می شوند و می توانید در یک گلدان از آن نگهداری کنید.

⇠ روش دیگری هم وجود دارد و آن هم این است که گل های مراسم های مختلف، اعم از خواستگاری، بله برون، نامزدی و عقد و عروسی را یک جا به یک گلفروش تحویل دهید، تا با یک طراحی زیبا به شکل یک سبد گل برایتان تزئین کنند. چنین ایده ای حتما عملی خواهد بود به شرطی که شما از گل های مراسم تان به خوبی نگهداری کرده باشید.

.

• از مواد شیمیایی مناسب برای نگهداری از دسته گل عروس بعد از عروسی استفاده کنید!

⇠ موادی مانند سیلیکا ژل، آب داغ و گلیسیرین، اسید بوریک، آرد ذرت و مخلوط نمک و شن می توانند برای خشک کردن گل های دسته گل عروس به کار روند. مواد شیمیایی را باید به میزان و اندازه معینی استفاده کرده و در هنگام کار با آن ها تمام موارد ایمنی را رعایت کنید. این روش بر اساس غوطه ور کردن گل ها درون ماده مورد نظر انجام می شود.

⇠ اگر از شن و ماسه برای خشک کردن گل ها استفاده می کنید توصیه می کنیم حتماً بستر کار را یکنواخت کنید؛ به این معنا که دانه بندی شن یا ماسه باید یکنواخت و همسان باشد. هنگام خارج کردن گل های خشک شده از درون ماسه و شن دقت کنید که گلبرگ ها نشکنند.
یک قاب بزرگ می تواند برای خشک کردن گل های دسته گل عروسی مناسب باشد!

⇠ اگر قصد دارید گل های دسته گل عروسی خود را به عنوان زیباترین خاطره در زندگی خود نگهداری کنید، استفاده از یک قاب متوسط یا بزرگ را به شما پیشنهاد می کنیم. یک قاب چوبی یا پلی استری با مدل شیک و رنگ مورد نظر خود از بازار خریداری کنید. دسته گل عروسی را درون قاب نصب کنید و اجازه دهید گل ها به مرور زمان خشک شوند.

⇠ برای نمای بهتر و زیباتر قاب می توانید از مواد تزئینی موجود در بازار مانند انواع سنگ های رنگی، روبان ها یا تورهای متنوع استفاده کنید. این روش را به صورت مجزا برای هر یک از شاخه های گل دسته گل عروس نیز می توانید اجرا کنید.
.

• خشک کردن گل های دسته گل عروسی

⇠ اگر قصد دارید گل های دسته گل عروسی را خشک کنید، بهتر است همان روزهای اول که گلبرگ ها هنوز نرم و انعطاف پذیر هستند این کار را انجام دهید. به سه روش می توانید گل های دسته گل را خشک کنید. روش اول این است که شاخه های گل را از داخل دسته گل عروسی بیرون بیاورید و ساقه های آن را تمیز کنید، سپس آن ها را در مکانی ثابت قرار دهید تا به مرور زمان خشک شوند.

⇠ یک نکته را در این حالت باید مورد توجه قرار دهید؛ اگر تمایل دارید شکل اصلی گلبرگ ها در زمان خشک شدن به حالت طبیعی خود حفظ شوند، شاخه گل را به صورت وارونه آویزان کنید. در غیر این صورت گل برگ ها ابتدا پژمرده می شوند و بعد چروک شده و حالت تاخوردگی به خود می گیرند. برای این کار می توانید یک روبان یا نخ را به انتهای ساقه گل ها ببندید و آن ها را به جایی بیاویزید.

⇠ روش دوم برای خشک کردن گل های دسته گل عروسی این است که گل ها را از قسمت انتهایی ساقه جدا کنید و آن ها را در لابه لای صفحات کتاب های قطور قرار دهید. برخی افراد تمایل دارند گلبرگ های دسته گل را جدا کنند و به صورت طیف های رنگی در بین صفحه های کتاب قرار دهند. البته همیشه هم لازم نیست از کتاب برای خشک کردن گل ها استفاده کنید؛ گاهی چند برگه سفید، کاغذ باطله یا روزنامه می تواند برای این کار مناسب باشد.

.

• یک ترفند جالب برای خشک کردن گل های دسته گل عروسی

⇠ با این ترفند می توانید یک یادگاری بسیار زیبا و حیرت انگیز از مراسم عروسی خود بسازید؛ گل های دسته گل عروسی را از ساقه جدا کنید، اما گلبرگ ها آن را به همان حالت نگه دارید؛ یک برگه کاغذ پهن انتخاب کنید و گل ها را به ترتیب کنار هم بچینید؛ سعی کنید رنگ ها را به تناسب در کنار هم قرار دهید. چه اتفاقی می افتد؟ پاسخ بسیار ساده است.

⇠ گل برگ ها تازه مقادیر اندکی آب در بافت های سلولی خود دارند؛ هنگامی گل ها در حال خشک شدن هستند، این آب به تدریج از دست می رود و همزمان با رنگدانه ها از سلول گیاهی خارج می گردد؛ این پدید باعث پخش رنگ طبیعی گلبرگ ها روی صفحه سفید شده و طیف بی نظیری از رنگ را به وجود می آورد!!

⇠ روش سوم برای خشک کردن گل های دسته گل عروس بعد از عروسی بسیار ساده تر است؛ برای این کار می توانید یک تُنگ یا جعبه شیشه ای تهیه کنید. کف آن را با خزه یا پوشالی رنگی بپوشانید و دسته گل خود را درون آن قرار دهید. باکس های بسیار زیبا با این روش می توانید تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

.

منابع:
.http://www.tasviredagh.com
.https://www.aroos.co
.https://ayneshamdoon.com
.http://namnak.com
.http://www.tashrifatelahenaz.com
.https://ayneshamdoon.com
.https://bazmineh.com

error: Alert: Content is protected !!