گل آرایی ماشین عروس

⇠ اگر عروسی شما درفصل تابستان است، گل های تزئین شده به دلیل گرمای زیاد به سرعت پژمرده می شوند و زیبایی و شکل خود را از دست می دهند. در صورت استفاده از گل بهتر است که ماشین را کمتر در مقابل آفتاب قرار دهید و یا در مکان هایی که خنک می باشند نگه دارید که آسیب کمتری به گل ها وارد شود و شکل اصلی گل ها از دست نروند. بهتر است به جای گال از روبان های رنگی و تورها در دیزاین ماشین عروس استفاده کنید و در کنار آنها از صدف و ستاره دریایی نیز بهره ببرید

⇠ اگر در فصل های زمستان یا پاییز عروسی می کنید بهتر است وضعیت آب و هوای روز عروسی تان را سه روز قبل از هواشناسی جویا شوید. اگر در روز عروسی شما هوا بارانی و برفی بود بهتر است برای گل آرایی ماشین عروس خودتان را به زحمت نیاندازید و یا طوری برنامه ریزی کنید که کمتر در فضای باز قرار گیرید که تزئینات روی ماشین آسیب کمتری ببینند

⇠ هنگام سفارش گل برای ماشین تان توجه داشته باشید که جلوه ی بیش تر رنگ ماشین و رنگ گل ها باید با هم متضاد باشند . مثلا اگر رنگ ماشین سفید است ، گل سفید روی آن نزنید . بلکه انواع گل های رنگی جلوه ی بیش تری خواهند داشت . اگر ماشین تان دودی است بهتر است از گل هایی با رنگ های ملایم و روشن مثل صورتی یا سفید استفاده کنید . اگر ماشین تان نقره ای است ، گل هایی با رنگ زرشکی ، قرمز و … جلوه ی دیگری به آن می دهد . هم چنین اگر ماشین تان مشکی است به هیچ وجه با رنگ سفید یکدست آن را گل نزنید زیرا شبیه به ماشین های مراسم تدفین می شود .

⇠ هنگام سفارش گل برای ماشین تان توجه داشته باشید که جلوه ی بیش تر رنگ ماشین و رنگ گل ها باید با هم متضاد باشند . مثلا اگر رنگ ماشین سفید است ، گل سفید روی آن نزنید . بلکه انواع گل های رنگی جلوه ی بیش تری خواهند داشت . اگر ماشین تان دودی است بهتر است از گل هایی با رنگ های ملایم و روشن مثل صورتی یا سفید استفاده کنید . اگر ماشین تان نقره ای است ، گل هایی با رنگ زرشکی ، قرمز و … جلوه ی دیگری به آن می دهد . هم چنین اگر ماشین تان مشکی است به هیچ وجه با رنگ سفید یکدست آن را گل نزنید زیرا شبیه به ماشین های مراسم تدفین می شود.

⇠ اگر می‌خواهید ماشین عروس‌ تان کار دست خودتان باشد (یعنی با سلیقه عروس و داماد باشد) باید به این نکته توجه داشته باشید که چه رنگ‌هایی را کنار هم می‌گذارید. گاهی نگاهی به فصل هم می‌تواند ایده‌ای به شما بدهد. از نظر سعادت رنت باید هارمونی رنگ‌ها را بشناسید
تزیین ماشین عروسی باید با تزئین ماشین نامزدی فرق داشته باشد. می‌توان برای مراسم نامزدی که مراسمی خودمانی‌تر و ساده‌تر است، از تزئین‌ های تور و پاپیون استفاده کرد که خیلی هم زیبا هستند. برای مراسم عروسی هم می‌توان از گل‌های رنگ روشن (اگر ماشین تیره است) و گل‌های رنگارنگ (اگر ماشین رنگ روشنی دارد) استفاده کرد

⇠ ماشین عروس را به راحتی می‌توان با استفاده از گل‌های ارزان‌تر که زیبا هستند، با سلیقه شخصی تزئین کرد. فقط در این کار باید به هارمونی رنگ‌ها دقت داشته باشیم و اینکه گل‌ها را متناسب با رنگ ماشین انتخاب کنیم

⇠ اگر در یخبندان زمستانی به سر می‌برید و مراسم‌ تان در روزهای سرد زمستانی یا روزهای داغ تابستان است بدانید که گل‌های ماشین دوام زیادی نخواهند آورد و سر ۳ ساعت یا یخ می‌زنند یا پژمرده می‌شوند

⇠ در این زمان می‌توان از گل‌های مصنوعی استفاده کرد که خیلی شبیه نوع اصل‌ شان هستند. این گل‌ها با اینکه گران‌تر هستند، اما نگرانی اینکه ماشین عروستان زیبایی اش را تا آخر شب حفظ کند را از بین می‌برند. در آخر هم می‌توانید این گل‌ها را بعد از باز کردن از روی ماشین در گلدانی در خانه‌تان داشته باشید. گل‌های ارکیده و هرگونه ای مصنوعی جانشین مناسبی برای نوع طبیعی‌شان هستند.

⇠ این روز ها گل آرایی ماشین عروس یکی از مهمترین مسایل مراسم عروسی شده است که انتخاب اشتباه می تواند از زیبایی خودرو و رضایت مشتری بکاهد. شناخت رنگ ها و گل ها در تخصصی بودن شرکت های اجاره خودرو و اجاره ماشین عروس نقش زیادی دارد.

.

• در انتخاب گل هایی که قرار است روی ماشین عروس تزئین شوند و همچنین نحوه ی تزئین ماشین، لازم است چند نکته یادآوری شود:

۱-نسبت به فصلی که در آن مراسم عروسی تان را برگزار می کنید، انتخاب گل ها متفاوت خواهد بود.

۲-گل هایی که در تابستان استفاده می شوند، باید ماندگاری بیشتری در گرما داشته باشند و زود پلاسیده نشوند.

۳- در زمستان و سرما و یخ بندان برای جلوگیری از یخ زدن گل ها، می توانید از گل های مصنوعی استفاده کنید.

۴- به مهارت گلفروش در تزئین ماشین توجه کنید و حتما نمونه های واقعی کار گل فروش را ببینید؛ بعد انتخاب کنید.

۵- از موادی که به رنگ ماشین آسیب می زنند، برای تزئین استفاده نکنید.

۶- تزئین ماشین عروس نباید به نحوی باشد که دید راننده ار مختل کند.

۷- اگر قصد دارید ماشین تان را رنگ کنید؛ حتما از رنگ هایی استفاده کنید که قابلیت حل شدن در آب را داشته باشند.

۸- ترجیحا از اسپری رنگ و چسب که به سختی می توانند پاک شوند، برای تزئین استفاده نکنید.

۹-بهتر است از گل های گران قیمت برای تزئین ماشین عروس استفاده نکنید.

۱۰- حتما به هماهنگی رنگ گل با رنگ خودرو توجه کنید. تزئین ماشین عروس باید به نحوی باشد که حسابی دیده شود.

.

• انواع گل‌های مناسب ماشین عروس

 

⇠ گل رز : بی تردید پر طرفدارترین و پر کاربرد ترین گل برای تزئین ماشین عروس گل رز است. گل رز نماد عشق است و مزیتی که نسبت به گل های دیگر دارد این است که هم دوام بیشتری دارد و هم در تمام فصول سال در دسترس است. رز ها انواع مختلفی دارند، تنوع رنگی بالای آن ها هم به دیده شدن و مورد استفاده قرار گرفتن اش کمک می کند. رزهای هلندی گلبرگ ها و شکوفه های بزرگی دارد و نوع با اصالت آن تنها به رنگ زرد و طلایی موجود است. اما با عمل پیوند و قلمه زنی، تنوع رنگی رز هلندی را می توان افزایش داد.

⇠ کوکب: کوکب گل مقاومی است که دوره ی گل دهی طولانی آن باعث شده است در اغلب فصول سال در دسترس باشد. کوکب در چهار رنگ سفید، قرمز، زرد و بنفش وجود دارد. انواع مختلفی از گل کوکب وجود دارد که یک نوع آن حالت تزئینی داشته و برای تزئین ماشین می توان از آن استفاده کرد.

⇠ ارکیده: ارکیده از زیباترین و پر طرفدارترین گل های ایران است. ارکیده در تمام فصول سال یافت می شود و قیمت بالایی هم نسبت به دیگر گل ها دارد. ارکیده را گران قیمت ترین گل ایران میدانند؛ تنوع رنگی بالایی دارد و حساسیت در نگهداری آن بالاست.

⇠ لیلیوم: گونه ی بومی لیلیوم در ایران به سوسن چلچراغ معروف است. لیلیوم در رنگ های صورتی، زرد، نارنجی، قرمز و سفید موجود است. از گیاهان کم توقع است و شرایط نگهداری نسبتا راحتی دارد. با توجه به اینکه هر شاخه از لیلیوم می تواند دارای چند گل باشد قیمت آن متغیر است.

⇠ ادریس: گل ادریس بیشتر جنبه ی تزئینی دارد، رنگ غالب آن سفید است اما می تواند به رنگ های آبی، صورتی و بنفش هم یافت شود. ادریس اگر شرایط محیطی خوبی داشته باشد تا ۵/۲ متر نیز رشد می کند. رنگ این گل را می توان با شرایط محیطی تقویت کرد.

⇠ میخک: میخک از گل های نسبتا ارزان و در عین حال زیباست که تنوع طرح و رنگ زیادی دارد.

⇠ صد تومانی: به این گول پائونیا یا صد برگ هم گفته می شود. گل صد تومانی گلی جذاب و زیبا با رنگ هایی دلفریب است که برای اکثر افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند، نام آشنا به شمار می آید. دلیل اینکه اسم این گل را صد تومانی گذاشته اند، احتمالا به قیمت بالای آن مربوط می شود. چرا که این گل نخستین بار، در زمان مظفرالدین شاه به ایران آمده و قیمت آن صد تومان بوده که خب در آن دوره قیمت گزافی برای یک گل به حساب می آمد.

⇠ زنبق: زنبق اغلب به رنگ بنفش در بازار وجود دارد. از گل هایی است که در ایران به وفور یافت می شود. ترکیب آن با گل رز ترکیب بسیار زیبایی خواهد بود.

⇠ کاملیا: کاملیا بی شباهت به گل رز نیست. در رنگ های قرمز و ارغوانی و صورتی وجود دارد. گل های آن در اواخر تابستان و پاییز ظاهر می شود.

⇠ بگونیا: بگونیا به سرما حساس است و بیشتر به عنوان گل آپارتمانی شناخته می شود. جالب است بدانید که برگ های این گل بسیار خوشمزه است. قیمت شاخه ای آن بسیار متفاوت است چرا که گونه های مختلفی از بگونیا در گلفروشی ها وجود دارد.

⇠ مریم: گل بسیار معطر و خوشبویی است که رنگ سفیدی دارد. مریم عموما بین گل های رز جلوه ی زیبایی پیدا می کند. دلیل نام گذاری این گل احتمالا به نقاشی های باستانی بر میگردد، که همواره این شاخه گل در دست حضرت مریم دیده می شود. مریم ایرانی به دلیل بوی خوش طرفداران بسیاری در اروپا دارد.

⇠ داوودی: تنوع بالایی دارد و قیمت نسبتا ارزانی در مقایسه با گل های دیگر دارد. رنگ های زیبایی دارد و در ترکیب با گل های دیگر می تواند منظره ی زیبایی به ماشین عروس ببخشد.

.
منابع:
. ایرانگان | https://www.irangan.com
.http://www.rojanowedding.com
.https://www.aroos.co
.https://www.saadatrent.com
.http://namnak.com
.https://www.beytoote.com

error: Alert: Content is protected !!