با نکات جمع آوری شده توسط کارشناسان حرفه ای روز عروسی شیک تر از همیشه باشید. شاید انتخاب لباس رسمی مردانه یا لباس داماد به نظر آسان تر از لباس خانم ها باشد. اما وقتی درباره آن فکر می کنید، چیزهایی وجود دارد که باید در انتخاب درست یک کت و شلوار مد نظر داشته باشید: بسته به میزان رسمی بودن مراسم عروسی، این کار می تواند شامل انتخاب پیراهن، کت و شلوار، کفش، کراوات یا پاپیون باشد. به همین دلیل است که از افراد حرفه ای خواسته ایم تا بزرگترین اشتباهاتی که داماد و مهمانان مرد در انتخاب لباس مناسب عروسی مرتکب می شوند و چگونگی اجتناب از آنها را توضیح بدهند.

.

• اشتباه شماره 1: عدم توجه به تم مراسم

چه به عنوان یک مهمان عادی در مراسم باشید یا نقش ساقدوش داماد را داشته باشید، لباس شما باید متناسب با میزان رسمی بودن عروسی باشد بنابراین نباید با شکل ناجوری ظاهر شوید. اگر به یک جشن عروسی بسیار رسمی دعوت هستید، انتخاب کت و شلوار مشکی کاملاً رسمی ایده خوبی است، اما ممکن است حضور با کت و شلوار مشکی غیر رسمی تر هم مشکلی نداشته باشد. اگر به مراسمی دعوت شده اید که انتخاب لباس اختیاری است، یک کت و شلوار رسمی یا هر کت تیره دیگری هم قابل قبول است.

.

• اشتباه شماره 2: انتخاب پارچه اشتباه

در حالیکه اولین قدم انتخاب مدل کت و شلوار است، انتخاب پارچه مناسب نیز به همان اندازه مهم است. به خاطر داشته باشید، کت و شلوارهای تیره یا آنهایی که از پارچه های سنگین تر مانند پشم دوخته شده اند برای مراسم های نیمه رسمی یا با تم اختیاری مناسبند، در حالیکه کت و شلوارهایی که از پارچه های سبک تر و با قابلیت تنفس بیشتر مانند پنبه، پارچه های راه راه نخی یا کتان تهیه می شوند برای مراسم های رسمی تر خوبند. نمی توانید بین انتخاب پارچه ها تصمیم بگیرید؟ پارچه های ترکیبی مثل کتان و نخ را در نظر داشته باشید که احتمالاً کمتر چروک می شوند، یا ترکیب پشم و پلی استر را انتخاب کنید که قیمت کمتری از پارچه های 100% پشمی دارند.

.

• اشتباه شماره 3: اقدام به ست کردن بیش از حد

اگر شما و همسرتان می خواهید دست در دست هم وارد مراسم شوید، باید ظاهرتان با هم هماهنگی داشته باشد. اما ست کردن جلیقه یا کراوات شما با همسرتان باعث می شود بیشتر شبیه دانش آموزان گروه سرود مدرسه بشوید تا داماد در مراسم عروسی. قانون کلی در این رابطه می گوید که بهتر است از رنگ هایی که در یک طیف قرار دارند استفاده کنید و از یک رنگ کاملاً یکسان اجتناب کنید. این روزها انتخاب های بسیاری برای شما وجود دارد به طور مثال بیش از 50 طیف رنگی آبی پیدا خواهید کرد تا از بین آن چیزی انتخاب کنید.

.

• اشتباه شماره 4: کوتاهی کردن در خیاطی

مانند تغییرات در لباس عروس، وقتی در اندازه های کت و شلوار دامادی ایرادی وجود دارد، یک خیاط خوب می تواند دنیایی از تغییرات را به وجود بیاورد. او علاوه بر سایز کردن کت، طول آن و قد شلوار را هم در نظر می گیرد. مثلا می داند که قد شلوار تنها باید تا روی کفش داماد باشد نه بلندتر یا کوتاه تر.

.

• اشتباه شماره 5: زیاده روی در تزیینات اضافی

تزیینات اضافی مانند دستمال جیب، پاپیون، کراوات یا حتی جوراب ها به عنوان چیزهایی که ظاهر شما را شیک تر می کند را در نظر داشته باشید. در حالیکه کراوات یا دستمال جیب شما نباید دقیقاً یکسان باشند، نباید چیزی هم انتخاب کنید که کاملاً در تضاد با هم هستند. بنابراین وقتی که صحبت از ترکیب کردن طرح ها می شود، اطمینان یابید که آنها از یک طیف رنگی باشند. جزئیات را فراموش نکنید. گیره کراوات، دکمه سردست یا دستمال سفید جیب را به شکل استاندارد آن به کار ببرید.

.

• اشتباه شماره 6: فراموش کردن ایجاد تناسب

هماهنگ سازی در همه چیز از کت و شلوار تا اکسسوری ها وجود دارد. وقتی که درباره انتخاب دچار شک هستید، لباس های اسلیم را انتخاب کنید. این لباس های علاوه بر راحت بودن، شما را در عکس ها خوش اندام تر نشان می دهند. متخصصان مد می گویند اگر کت و شلوار شما اندامی و تنگ هستند، کراوات باریکی انتخاب کنید. به همین شکل دقت کنید که دستمال جیب شما به درستی تا زده شده باشد. توجه کنید که اگر دستمال مربعی جیب به زیبایی تا نخوره باشد بیشتر شبیه دستمال سفره می شود.

.

• اشتباه شماره 7: ریسک نکردن

⇠ در حالیکه تعیین تم مراسم عروسی باعث محدودیت در انتخاب کت و شلوار می شود، راه های زیاد دیگری وجود دارد که می تواند سلیقه شخصی خود را در ظاهرتان نشان دهید. برای اینکه سنت ها را بشکنید می توانید کفش متفاوتی انتخاب کنید. به طور مثال به جای کفش چرم مشکی از کفش های اسپرت استفاده کنید.

⇠ نکته مهم: لباس های رسمی یک نسخه تجویز شده همگانی نیستند، راه های زیادی وجود دارد که می توانید سلیقه شخصی خود را به ظاهر خود اضافه کنید.

.
منابع:
.https://www.bazmyar.com