انتخاب آرایشگاه خوب عروس

انتخاب آرایشگاه خوب یکی از دغدغه های اصلی خانم ها، مخصوصا در آستانه ی مراسم عروسی است. به طوری که حتی حاضرند برای رسیدن به بهترین گزینه مسافت طولانی را طی کنند و چند ساعت برای این کار زمان اختصاص دهند.

.

۱.پرس و جو

از میان دوستان و آشنایان خود که به تازگی در مراسم عروسی شرکت کرده اند و یا خود به تازگی ازدواج کرده و از آرایشگاهی که انتخاب کرده بودند راضی بودند در مورد آن سوال کنید. در میان دوستان خود کسانی که مدل و رنگ موی آن ها را می پسندید و یا رنگ پوست آنها و جنس مویشان شبیه به شما است در مورد آرایشگاهشان بپرسید این کار کمک بزرگی به راحت تر پیدا کردن آرایشگاه مد نظر شما می کند.

.

۲.بررسی سالن های زیبایی

می توانید در وب سایت به جستجوی آرایشگاه های معتبر بپردازید و یا در اطراف محل زندگی و کارتان آرایشگاه های خوب را شناسایی کنید. به محل مربوط رفته و به تعداد مشتریان توجه کنید. نحو برخورد با مشتری را مشاهده کرده و به تعداد تلفن و تماس های آنها و رزرو مشتری توجه کنید. به کار و دقت آرایشگران نگاه کنید و از مشتریان آنها در مورد کیفت کارشان و همچنین میزان رضایت آنها سوال کنید.

.

۳.تماس با آرایشگاه

پس از بررسی و انتخاب با آرایشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید. در مورد جنس و رنگ مو و پوست خود با آنها صحبت کنید و از آنها بخواهید تا آرایشگر خوب را به شما معرفی کنند. آرایشگاه های حرفه ای به شما وقت مشاوره رایگان می دهند؛ از این فرصت استفاده کرده و به صورت حضوری در مورد مدل آرایش و موی خود با آنها صحبت کنید.

.

۴. وقت مشاوره

پس از گرفتن وقت مشاوره حضوری، در مورد ایده های خود با آنها صحبت کنید و به پیشنهادات آنها در مورد نحوه آرایش و مدل موی مناسب چهره خود توجه کنید. یک آرایشگر حرفه ای در مورد فرم صورت شما و نحوی مدل موی مناسب شما تشخیص درستی خواهد داد و شما را راهنمایی خواهد کرد.

.

۵.کسب تجربه کم

قبل از برگزاری مجلس خود برای کسب اطمینان و برای انجام یک کار کوچک از آن های وقت بگیرید. به طور مثال رنگ کردن مو،ناخن و.. بعد از پایان کار به کیفیت کار آن ها توجه کنید و بررسی کنید که آیا از نحوه کار آن ها راضی هستید و حاضر به انتخاب این سالن برای روز عروسی خود می باشید یا خیر.

.

۶.نتیجه گیری نکردن بر اساس قیمت

پس از انجام بررسی های مورد نظر به قیمت آرایشگاه توجه کنید و با توجه به بودجه مورد نظر خود آن را انتخاب کنید. تنها قیمت بالا نشان با کیفیت بودن یک آرایشگاه نیست. باید ملاک های دیگر را نیز در نظر بگیرید. در مورد سالنی که همواره با دادن پیشنهادات تخفیف طولانی مدت به دنبال نگه داشتن مشتریان است قدری تأمل کنید . اگرچه این موضوع در مورد آرایشگاه‌ های تازه کار امری عادی است اما آرایشگاه های شناخته شده و معروف بدون انجام اینگونه تبلیغات مشتری های خود را با ارائه خدمات با کیفیت و خوب نگه می‌دارند .

.

۷.بررسی کیفیت آرایشگاه

پس از انتخاب آرایشگاه؛ استایل مورد نظر خود را در نظر داشته باشید و با نمونه کار دیگر مشتریان مقایسه کنید. بروشورها و کاتالوگ های سالن را مشاهده کنید و با مشتریان دیگر در مورد آن صحبت کنید. می توانید از وب سایت آرایشگاه بازدید کرده و از نظر مشتریان در مورد رضایت کار مطلع شوید.

.

۸.تعویض و یا انتخاب

اگر از کار آرایشگاه راضی نبودید؛ سالن دیگری انتخاب کنید بهتر از وسواس زیاد نیز خود داری کرده و رعایت انصاف برای انتخاب درست را داشته باشید.

.

۹. وفادار بودن

انتظار معجزه و توقعات نابه جا نداشته باشید. اگر سال هاست به یک آرایشگاه می روید و از آن راضی هستید و آرایشگر از سلیقه شما اطلاع داشته و از انتخاب درست مدل آرایش شما آگاه است بهتر است او را انتخاب کنید و تنها به اسم و شهرت آرایشگاها بسنده نکنید.

.

۱۰.انتخاب درست

در مورد محدودیت مدل مو و آرایش خود اطلاع داشته باشید و با توجه به سلیقه و فرم صورت با آرایشگر خود مشورت کرده و او با توجه به تجربه خود و دانستن مدل مو و آرایش زیبا برای شما، برای یک انتخاب درست شما را راهنمایی می کند.

.

۱۱. سایر نکات

⇠ یکی از نکات بارز در انتخاب یک سالن با کیفیت، بهداشت سالن و آراستگی محیط است.

⇠ همچنین رعایت اصول بهداشتی توسط کادر آن سالن آرایشی از نکات مهم است.

⇠ نحوه ی برخورد و مشتری مداری هم از دیگر مسائل مهم به شمار می رود.

⇠ سالن های آرایشی معروف در سطح شهر، معمولا به آراستگی محیط سالن اهمیت می دهند و اصول بهداشتی را به نحوه احسن رعایت می کنند.

⇠ بسیاری از افراد همواره به دنبال آرایشگر خوب می گردند تا نیازهای آرایشی آن ها را با دقت کافی انجام دهد و درصد خطایش کم باشد.همه ی آرایشگر های خوب دارای ویژگی های ظاهری هستند.

⇠ در کار خود بسیار واردند و از مد های روز به طور کامل با خبرند.

⇠ اگر سوالی در مورد نحوه انجام کار های جدید برای موی ها و یا آرایش خودتان دارید با اطلاعات کامل به شما پاسخ می دهند.

⇠ آرایشگر های خوب همیشه اطلاعات خود را به روز نکه می دارند و در ارتباط با مشتری بسیار خوب عمل می کنند.

⇠ شخصیت یک آرایشگر خوب به گونه ای است که شخصیتی مهربان و خونگرم دارد تا بتوانند با حجم زیادی از خانم ها و سلایق مختلف سر و کله بزنند.

⇠ یک آرایشگر خوب می تواند به نیاز تعداد زیادی مشتری جواب دهد.

⇠ آرایشگر شما باید بتواند با دیدن شما تیپ و استایلتان را به بهترین نحو شکل دهد و بتواند مدل مویی برای شما و موهایتان انتخاب کند که به شما بیاید و زیبایی هایتان را به بهترین نحو نشان دهد.

⇠ او می تواند همه ی خدمات مخصوص آرایشگاه ها را ارائه بدهد.

⇠ حتی اگر همه مهارت های لازم را نداشت به طور تخصصی در یکی از موارد کار کند و برای دیگر بخش ها افراد متخصص دیگری را استخدام کند.

⇠ همیشه شکل ظاهری آرایشگر های حرفه ای نشان دهنده عملکرد آنها در کار حرفه ای خودشان می باشد .اولین چیزی هم که در یک آرایشگر خوب به چشم شما می آید تیپ ظاهری او می باشد.

⇠ هر آرایشگری باید به شکل ظاهری خود خیلی اهمیت بدهد و شکل ظاهری خود را حفظ بکند.

⇠ مسائل ایمنی و بهداستی را خیلی خوب در آرایشگاه خود رعایت کند زیرا بسیاری از خانم ها به این مسائل حساس هستند و ممکن است آن ها را از دست بدهد.
.
منابع:
.http://namnak.com
.https://www.talarnameh.com
.https://rojelab.com
.https://www.beytoote.com
.http://icbeauty.ir

error: Alert: Content is protected !!