زیبایی و مانیکور ناخن عروس

⇠ چه شما رنگ صورتی ملایم یا یک رنگ جسورانه را انتخاب کرده باشید، این نکات زیبایی روز عروسی به شما کمک می‌کند تا ناخن های مانیکور شده زیبایی در عروسی خود داشته باشید.

⇠ هنگامی‌که صحبت از یک مانیکور کامل می شود انتخاب لاک تنها نیمی از مسئله است.

⇠ افراد زیادی هستند که در دست شما به دنبال حلقه جدید زیبایتان می گردند، بنابراین خودتان را آماده کنید و این باید و نباید ها را دنبال کنید تا از هر گونه مشکل بزرگ جلوگیری کنید.

.

• چگونه یک سالن مانیکور خوب انتخاب کنیم؟

⇠ مانیکور امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش های زیباسازی ناخن ها شناخته میشود که خانم ها به شدت از آن استقبال میکنند اما در اولین قدم باید بتوانید یک سالن مانیکور خوب انتخاب کنید تا سلامت و زیبایی دست های شما حفظ شود.

⇠ مانیکور به کار زیبایی و بهداشتی ناخن های دست گفته میشود که در سالن های خاصی انجام میشود. مانیکور شامل سوهان زدن، شکل دادن به لبه ناخن، از بین بردن گوشت اضافه دور ناخن، لاک زدن و… میشود که اگر این کارها برای ناخن های پا انجام شود به آن پدیکور ناخن گفته میشود.

.

• مانیکور ناخن چگونه است؟

⇠ رعایت بهداشت در مانیکور ناخن ها فوق العاده ضروری و مهم است و باید در انتخاب سالن مانیکور حواس تان را جمع کنید، بهتر است لوازم مانیکور مخصوص داشته باشید و هر بار برای مانیکور به آرایشگاه میروید از آن ها استفاده کنید زیرا مانیکور یکی از راه های شیوع بیماری هایی مانند ایدز است.

⇠ اگر مانیکوریست شما حرفه ای باشد و مسائل بهداشتی را رعایت کند مجوز کار او صد در صد در معرض دید است اگر وارد سالنی شدید و مجوز کاری ندیدید بهتر است از آن سالن خارج شوید و دنبال سالن دیگری باشید.

⇠ سالن مانیکورهای حرفه ای از استون های خالص برای پاک کردن لاک ناخن هایتان استفاده نمیکنند زیرا ارزان است و به ناخن ها آسیب وارد میکند، سالن هایی که از فرمولاسیون های بدون استون استفاده میکنند خوب هستند.

⇠ مانیکوریست های غیر حرفه ای از سوهان های بسیار زبر استفاده میکنند تا به اصطلاح سریع ناخ هایتان فرم بگیرد اما اینگونه سوهان ها بیش از حد ساینده هستند و لایه های زیادی از ناخن هایتان را از بین میبرند.

⇠ پولی که میپردازید نشانه از میزان کیفیت مانیکور ناخن هایتان است، وقتی برخی سالن های مانیکور قیمت بسیار پایینی دارند باید به کیفیت کار آن ها و ابزاری که استفاده میکنند شک کنید.

.

• در صورتیکه برای مانیکور به سالن های زیبایی مراجعه میکنید به موارد زیر کاملا توجه نمایید :‏

⇠ آیا مسئول مانیکور تجربه و مجوز های لازم را دارد؟

⇠ آیا محل انجام کار بخصوص میز کار تمیز می باشد؟

⇠ آیا مسئول مانیکور دست هایش را برای هر مشتری قبل از شروع کار می شوید؟

⇠ نحوه تمیز کردن وسایلش را حتما پرس و جو کنید.

.

• نکاتی درباره طرح ناخن عروس ها

یکی دیگر از موارد زیبایی عروس خانم ها طراحی ناخن هایشان است که با وجود تنوع زیاد در طرح و مدل ناخن های مصنوعی انتخاب برای عروس ها کمی سخت است و یا اینکه آیا احتیاج است که از ناخن های مصنوعی و یا روی خود ناخن هایشان طرح بزنند.

.

• کاشت ناخن یا ناخن مصنوعی

⇠ این سوال برای خیلی از عروس ها پیش می آید که ناخن بکارند یا از ناخن مصنوعی استفاده کنند.اگر این سوال برای شما هم پیش می آید باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید برای مدت طولانی ناخن هایتان را به این شکل نگه دارید یا فقط برای یک شب می خواهید.

⇠ گفتنی است که کاشت ناخن دائمی‌تر است و می‌توانید هر ماه با یک‌ ترمیم ساده آن را روی ناخن خود داشته باشید اما ناخن مصنوعی به مرور از روی ناخن شما کنده می‌شود.

⇠ توجه داشته باشید اگر ناخن مصنوعی استفاده می کنید، ناخن‌‌ها با یک چسب محکم به ناخن شما چسبیده باشد و در طول روز کنده نشود. در ضمن اگر ناخن های خودتان بلند و مرتب است و نیازی به استفاده از تیپ یا ناخن مصنوعی نمی‌بینید می‌توانید تنها سوهان کشی کنید و لاک بزنید. البته اگر از لاک ژل استفاده نمایید خیالتان از بابت لب پر شدن لاک یا شکستن ناخنتان راحت خواهد بود.

.

• زمان کاشت ناخن

⇠ هرکدام از روش های کاشت ناخن اعم از ناخن مصنوعی یا روش های ژله ای و پودری را انتخاب کرده اید، برای انجام آن عجله نکنید. برای کاشت ناخن بهترین زمان یک یا دو روز قبل از مراسم عروسی است زیرا اگر زودتر اقدام به این کار نمایید رشد ناخن های طبیعی باعث فاصله گرفتن ناخن های کاشته شده از پوست می شود که ظاهری نامرتب و نازیبا به ناخن ها می بخشد و مجبور هستید تا ترمیم ناخن انجام دهید. اگر ناخن مصنوعی را انتخاب کرده اید در مورد طرح و نوع ناخن ها از قبل با مسئول سالن زیبایی هماهنگی نمایید و چسباندن انها را به همان روز عروسی موکول نمایید.

.

• رنگ ناخن ست با اکسسوری

⇠ برای انتخاب رنگ ناخن می‌توانید از طراحی فرنچ با رنگ پایه ناخن استفاده نمایید یا لاک صدفی بزنید.

⇠ استفاده از سایر رنگ‌‌ها در صورتی توصیه می‌شود که با رنگ کفش، دسته گل، سنگ تاج یا رژ بتوانید ست کنید. ست بودن رنگ لاک و رنگ رژ یکی از ایده‌‌های خوبی است که عروس خانم‌‌ها استفاده می‌کنند. رنگ‌‌های صورتی، قرمز، زرشکی، کالباسی و … برای این مورد مناسب هستند.

.

• فرم ناخن گرد،مربعی یا تیز

⇠ با توجه به شکل انگشتانتان فرم ناخن را انتخاب کنید. باید ببینید که کدام مورد برای انگشتان شما مناسب است. البته بهتر است فرم ناخن‌‌های عروس لطیف باشد.

⇠ در واقع شکل مربعی و گرد برای عروس خانم‌‌ها مناسب‌تر است. ناخن‌‌های نوک تیز حالت خشنی به دست‌‌ها می‌دهد.

.

• اندازه ناخن‌‌ها

⇠ توصیه می شود ناخن‌‌های عروس نه خیلی بلند باشد که انجام کارها را برای او دشوار شود و نه کوتاه باشد که زیبایی ناخن‌‌ها را کاهش دهد.

⇠ یک اندازه متوسط برای ناخن‌‌های عروس بهترین انتخاب است زیرا ناخن‌‌ خیلی بلند ظرافت را از بین می‌برد و ناخن‌‌ خیلی کوتاه باعث می‌شود ناخن‌کار را در طراحی ناخن محدود کند. البته باید ببینید خودتان با چه اندازه ای از ناخن راحت هستید و با چه اندازه‌ای انگشتان شما زیباتر می‌شود.

.

• کاشت و رنگ ناخن‌‌های پا

⇠ اگر کفش‌‌های شما جلو بسته است نیازی به کاشت و لاک زدن ناخن‌‌های پا نیست ولی اگر دوست دارید در روز عروسی ناخن‌‌های پاهایتان را نیز درست کنید بهتر است برای کنترل زمان این کار را روز قبل از عروسی انجام دهید و سعی کنید اندازه ناخن شست پا را زیاد بلند نگیرید تا در کفش راحت باشید. در مقابل اگر کفش عروسی شما جلو باز است ناخن‌‌های خود را متناسب با ناخن‌‌های دست درست کنید. اگر کفش شما رنگیست به هیچ عنوان لاک هم رنگ کفش‌‌ها انتخاب نکنید. یک رنگ نود، صدفی یا طراحی فرنچ انتخاب‌‌های بهتری هستند.

.

• لاک ژل یا لاک معمولی

⇠ یکی از دو راهی‌‌های عروس خانم‌‌ها این است که لاک معمولی یا لاک ژل انتخاب کنند.لاک معمولی ارزان‌تر است اما در مقابل نسبت به ژل درخشش کمتری دارد و دیرتر هم خشک می‌شود.

⇠ لاک ژل لب پر نمی‌شود.پس اگر می‌خواهید روی ناخن‌‌های خودتان لاک بزنید و موادی روی ناخن شما نیست بهتر است برای اطمینان بیشتر لاک ژل بزنید تا در طول روز خیالتان راحت‌تر باشد. چرا که لاک ژل سبب ایجاد یک لایه روی ناخن‌‌های شما باعث می‌شود ناخن شما مقاوم‌تر شود و نشکند.
چسب ناخن، سوهان و لاک

⇠ اگر‌ ترس شکستن ناخن، کنده شدن ناخن مصنوعی یا لب پر شدن لاک دارید این ابزار را در ماشین عروس همراه داشته باشید تا آرامش خاطر داشته باشید و خیالتان از بابت مشکلات احتمالی راحت باشد.

.

• دیزاین ناخن عروس

⇠ طرح ناخن ساده باشد.

⇠ شاید بارها شنیده باشید که زیبایی در سادگی است. یکی دیگر از مواردی که این جمله برای آن کاملا صدق می‌کند طرح ناخن است زیرا طرح‌‌ شلوغ مناسب عروس نیست و با دیدن عکس و فیلم‌‌ها به مرور ممکن است باعث ایجاد دلزدگی شود.

⇠ البته هیچ چیز مهمتر از سلیقه شما به عنوان عروس نیست، ولی تا حد امکان اصل سادگی را از یاد نبرید.

⇠ برای طراحی ناخن های عروس روش های متفاوتی بنا به سلیقه افراد مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از عروس خانم ها طرح های شلوغ همراه با نگین های ناخن را می پسندند و برخی دیگر طرح های ساده را دوست دارند و تنها به یک فرنچ معمولی اکتفا می کنند.

⇠ اگر رنگ های روشن مانند سفید و نقره ای را برای ناخن های تان انتخاب نموده اید بهتر است دیزاین آنها را متناسب با دیزاین لباس خود انتخاب کنید و اگر لباس شما دارای تزئینات سنگ دوزی و نگین دوزی است روی ناخن ها هم نگین های مشابهی را به کار ببرید. ولی اگر رنگ های متضاد دیگری مانند قرمز را برای ناخن هایتان دوست دارید انتخاب با شماست و هیچ محدودیتی در این انتخاب وجود ندارد. رنگ گل های دسته گل یا رنگ تم عروسی می تواند ایده های خوبی برای رنگ ناخنهایتان باشد. اما از طرح های خیلی شلوغ برای ناخن ها دوری کنید و اگر طراحی های خاصی را برای آنها در نظر گرفته اید تنها انگشت حلقه را طراحی نمایید. ناخن های پر از طرح و نگین دست های شما را زمخت نشان می دهند و زمانی که سرویس جواهرات یا اکسسوری ها مانند دستبند یا ساعت را نیز استفاده می کنید ظاهر دستان شما بسیار نامرتب به نظر می رسد.

.
منابع:
. .http://namnak.com
.http://tnews.ir
.https://www.arayeshgari.com
.https://www.bazmyar.com
.https://www.aroosisaz.com
.https://rojelab.com
.https://www.beytoote.com
.https://bazmineh.com

error: Alert: Content is protected !!