گیفت عروسی

⇠ گیفت ها هدیه های کوچک و زیبایی هستند که عروس و داماد به مهمانان خانم در مراسم عروسی شان می دهند. چند سالی هست که این رسم از کشور های اروپایی به کشور ما هم رسوخ کرده است و همین امر موجب شده است که عروس و داماد در کنار تدارکات عروسی، به فکر تهیه ی یادبودهای زیبا نیز باشند.

⇠ اغلب مهمانان این گیفت ها را به عنوان یادگاری از مراسم عروسی شما نگهداری خواهند کرد پس باید در انتخاب آن دقت کنید.

⇠ گیفت عروسی، یکی از بخش های هیجان انگیز و خاص عروسی است. خصوصا اگر خودتان گیفت ها را آماده کرده باشید.

.

• اگر گیفت عروسی را خودتان می سازید ….

⇠ اگر تصمیم دارید گیفت عروسی تان را خودتان بسازید، علاوه بر اینکه باید به ایده ی خوب فکر کنید، باید زمان را نیز در نظر بگیرید.

⇠ شما در آستانه ی مراسم عروسی تان کارهای متعددی را باید انجام دهید، اگر نیروی کمکی به حد کافی در اختیار دارید و زمان مناسبی تا روز عروسی تان باقی است حتما روی ایده تان فکر کنید.

⇠ اگر مراسم عروسی شما یک مجلس شلوغ با تعداد زیادی مهمان است، قطعا نمی توانید روی گیفت های دست ساز فکر کنید. چون این کار زمان زیادی از شما خواهد گرفت.

⇠ اگر فکر می کنید که گیفت های عروسی دست ساز خودتان هزینه ای کمتر از گیفت های عروسی آماده خو.اهد داشت، باید گفت که کاملا در اشتباه هستید. چرا که تهیه ی لوازم تزئینی به مقدار زیاد، هزینه بر است، مضاف بر اینکه، شما ترجیح خواهید داد، از مواد اولیه ی درجه یک استفاده کنید و همین امر قیمت گیفت را بالاتر خواهد برد.

⇠ همچنین در کنار همه ی جوانبی که در نظر می گیرید؛ به ماندگاری هدیه ی یاد بودتان نیز فکر کنید. استفاده از گل های طبیعی هرچند بسیار زیباست، اما ماندگاری کمی دارد.

.

• اگر گیفت عروسی را می خرید…..

گیفت ها، همانند کارت های دعوت عروسی و سایر ملزومات عروسی، تنوع بسیاری دارند. اگر می خواهید انتخاب درستی داشته باشید و در فروشگاه های مختلف بین انتخاب گیفت ها مستاصل نمانید؛ باید قبل از خرید، خوب تحقیق کنید و مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید و در نهایت به یک نتیجه ی خوب برسید.

.

• ایده برای ساخت گیفت عروسی

بسیاری از عروس خانم های خوش ذوق و هنرمند، دوست دارند بخشی از لوازم مراسم عروسی شان را با ذوق و سلیقه ی شخصی خودشان بسازند. امروزه ابزار و لوازم چنین کاری، به وفور در اغلب فروشگاه ها یافت می شود. برای ساختن گیفت ها ابتدا باید به یک ایده ی خلاقانه فکر کنید. یادبودی نمادین، می تواند همیشه در ذهن مهمانان شما باقی بماند.

⇠ این هدیه می تواند نمادی از قومیت، فرهنگ، زبان یا یک نماد خانوادگی باشد.

⇠ می توانید عکس های عروسی تان را در ابعاد کوچک تر با یک تزئین زیبا به مهمانان مراسم تان هدیه دهید.

⇠ می توانید گیفت عروسی تان را با کارت های دعوت عروسی هماهنگ کنید.

⇠ می توانید به یک هدیه ی دست ساز، مانند عروسک، جعبه های کاغذی زیبا که داخل آن نبات یا نقل گذاشته اید؛ فکر کنید.

⇠ می توانید متن کوتاه تشکر روی یک کارت کوچک بنویسید و آن را با گل ها و سایر لوازم تزئین کنید.

⇠ سنگ ها و صدف های زیبا که امکان حکاکی هم روی آن ها وجود دارد.

⇠ جعبه های تزئین شده که در داخل آن نقل و نبات قرار می گیرد.

⇠ قلب های کوچکی که با تور و گل های مصنوعی تزئین شده اند.

⇠ عروسک های عروس و داماد که حاوی پیام تشکرآمیز از مهمانان است.

⇠ دسته گل های مصنوعی کوچک که کارتی برای درج نام عروس و داماد و تاریخ عروسی در آن وجود دارد.

⇠ حبه قند های مصنوعی تزئین شده یا کارت های حاوی پیام شادباش

⇠ تخم مرغ های مصنوعی کوچک که به زیبایی تزئین شده اند

⇠ شکلات های خوشمزه با طراحی زیبا می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

⇠ گیفت های فلزی در طرح ها ور نگ های مختلف می توانند انتخاب خوب یباشند.

⇠ گیفت های نمدی و کنفی که امروزه طرفدار بسیاری دارند.

⇠ گیفت شمعی که با ربان ها و بر چسب های زیبای کاغذی تزئین شده اند.

⇠ گیفت های شیشه ای که با انواع شکلات یا دراژه های رنگی پر شده اند.

⇠ گیفت های بالشتی، گیفت با بطری های کوچک، گیفت با گل خشک، گیفت عروسی با قران های جیبی، چرمی، پی استر، سرامیکی، و…… همگی ( با توجه به علاقه و انتخاب شما) می توانند هدیه های با ارزشی برای مهمانان تان باشند.

.

• گیفت های کارآمد تهیه کنید.

گیفت های عروسی خوراکی بهترین گزینه برای این مورد هستند. می‌توانید گیفت های خوراکی را تهیه کنید که روز بعد مهمانان بتوانند آن را مصرف کنند. مطمئنا یک گیفت خوراکی کارآمد مورد پسند همه قرار خواهد گرفت.

.

• اسم خو را روی گیفت ننویسید.

لازم نیست تا روز تمامی دکوراسیون عروسی، نام خود را بنویسید. نوشتن یک پیام و ارزوی خوشبختی برای مهمانان می‌تواند نظر ان ها را جلب کند.

.

• هدایای معنی داری را تهیه کنید.

برای گیفت عروسی خود هدایای معنی داری را تهیه کنید. برای مثال می‌توانید چیزی را که خودتان ببیشتر به آن علاقه دارید، تهیه کنید و به مهمانان بدهید. در اینصورت با دیدن این هدیه همه به یاد شما خواهند افتاد.

.

• گیفت خانگی

این نوع گیفت ها می‌تواند مثل عروسک یا دسته گل های کوچک، کله قند فانتزی کوچک تزیین شده و یا مجسمه های خاصی باشد که خودتات در خانه تزیین کرده‌اید. این نوع گیفت، هدیه‌ی بسیار مناسبی برای مهمانان است چون خودتان برایش زحمت کشیده‌اید.

.

• نکته پایانی:

⇠ همیشه بیشتر از تعداد مهمانان گیفت تهیه کنید. ممکن است تعداد مهمان بیشتری داشته باشید که به مراسم شما آمده اند. این قانون را در مورد کارت و وسایل پذیرایی عروسی نیز در نظر بگیرید.

⇠ بسته بندی ویژه برای گیفت در نظر بگیرید.

⇠ برای گیفت های مورد نظر خود از بسته بندی های ویژه ای استفاده کنید تا مهمانان نیز احساس خاص بودن کنند. برای گیفت های خوراکی باید بسته بندی در نظر بگیرید که مواد از آن بیرون نزند و ظاهری زشت پیدا نکند.
.
منابع:
.https://www.aroos.co
.https://rosily.ir
.https://www.noorbin.com

- مطالب مرتبط -

«کارت دعوت و گیفت عروسی»

error: Alert: Content is protected !!