راهنمای کفش مردانه

نکات کلی در خرید کفش مردانه

– برای اینکه بهترین اندازه‌ها و طرح‌ها به سراغ فروشگاه‌های معروف و با سابقه در فروش کفش بروید اما اگر قصد دارید که اقتصادی خرید کنید به سراغ فروشگاه‌های موجود در پاساژهای بزرگ بروید که معمولا به صورت عمده در حوزه فروش کفش فعالیت می‌کنند.

– اگر قصد خرید آنلاین کفش را دارید حتماً قبل از اینکه خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید، آن مدل و سایز را در داخل یک فروشگاه امتحان کنید تا مطمئن شوید کفش مورد نظرتان کاملاً مناسب شما باشد. همچنین در نهایت به سراغ فروشگاه‌های آنلاینی بروید که امکان پس دادن جنس مورد نظر را داشته باشند.

– در روزهای اول هفته و یا مواقعی که فروشگاه ها خلوت هستند به سراغ خرید کفش بروید. در این صورت علاوه بر اینکه تمام حواس فروشنده را متوجه خودتان می‌کنید می‌توانید از فرصت استفاده کرده و در مورد خرید با قیمت کمتر نیز با فروشنده صحبت کنید.

.

کفش‌های راحت

انتخاب و خرید یک کفش با سایز مناسب پاهای شما مهم‌ترین واصلی‌ترین فاکتور برای خرید است.

اما با این حال بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند طراحی و زیبایی ممکن است به سراغ کفش‌هایی بروند که چندان از نظر اندازه مناسب آن‌ها نیست.

این تصور که سایز کفش بعد از مدتی پوشیدن تغییر می‌کند نباید در هنگام خرید در ذهن شما باشد. کفش باید درست در همان هنگام خرید، مناسب پای شما باشد و در آن راحت باشید.

در غیر این صورت باید ریسک مواردی همچون ایجاد پینه، میخچه ویا حتی استخوان اضافه در پا را نیز قبول کنید.

.

سایزبندی

در مورد خرید کفش و کتانی مردانه چیزی به نام “اندازه وسایل ثابت” وجود ندارد. بنابر این بهتر است قبل از هربار خرید یک جفت کفش جدید اندازه پای خود را داشته باشید.

برندهای مختلف کفش‌های خود را با اندازه‌های مختلف به فروش می‌رسانند. اگر کتانی شما سایز 42 است دلیلی ندارد که کفش چرمی مردانه سایز 42 نیز برای پای شما مناسب باشد.

علاوه بر این موارد پای انسان در طول روز به دلیل تحمل فشار وزن و راه رفتن کمی ورم می‌کند و بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود می‌شود.

بنابر این بهتر است ساعات پایانی روز را برای خرید کفش انتخاب کنید تا مطمئن شوید کفش مورد نظر شما همیشه اندازه و مناسب پای شما باشد.

جورابی که هنگام خرید کفش جدید به پا دارید نیز حائز اهمیت است. مطمئن شوید که جورابی که هنگام خرید به پا دارید ضخامت معمول و استانداردی داشته باشد.

در همگام خرید تنها یک لنگه از کفش را امتحان نکنید. به طور معمول هر دوپای انسان دقیقاً به یک اندازه نیستند.

.

عرض کفش

در هنگام خرید کفش جدبد همه افراد می‌دانند که برای مثال سایز 43 از سایز 40 بزرگ‌تر است اما کمتر کسی می‌داند که عرض کفش ها نیز سایز بندی دارد. برای مثال یک کفش با سایز 2E پهن تر از یک کفش با سایز D است.

سایز بندی عرض و پهنای کفش بدین صورت است:

6E: خیلی خیلی پهن

4E: خیلی پهن

2E: پهن

D: عرض استاندارد

B: باریک

2A: خیلی باریک

.
منابع:
.https://www.yjc.ir

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

error: Alert: Content is protected !!