برنزه پوست خانم ها

برنزه شدن یعنی تیره شدن پوست در مقابل تابش آفتاب . در واقع عکس العمل و مقابله طبیعی پوست در مقابل ضرر و زیان اشعه فرابنفش تابیده از خورشید میباشد. امروزه زنان و مردان به عنوان فشن و یک رنگ مد روز بدن برای زیبا نشان دادن بدن خود از آن استفاده میکند. روشهای مختلفی وجود دارد که شما بتوانید تن کنید. ولی بهترین ها آنهایی هستند که برای شما ضرر وزیان نداشته باشند. استفاده از نور آفتاب مستقیم و یا تختهای تن مصنوعی ضررهای سرطان پوست را در مردم زیاد میکنند.
.

موارد بهداشتی استفاده از دستگاه برنزه کننده

⇠ سطح دستگاه برنزه کننده قبل و بعد از هر مشتری باید تمییز و ضد عفونی شود.
⇠ مطمعن شوید که گردش هوا در محیطی که دستگاه قرار گرفته است انجام شود.
⇠ حمام و کف اتاق تمییز شود و حوله ها برای هر مشتری عوض شود.
⇠ تمام دستگاهای الکتریکی توسط یک برقکار حرفه ای چک شود و خود شما هم هر روز سیمهای وسایل برقی خود را بررسی کنید تا بریدگی و شکستگی نداشته باشند.
⇠ قبل از اینکه مشتری خود را ترک کنید تمام مراحل استفاده از دستگاه را برایش توضیح دهید و مطمعن شوید که او با طرز استفاده آن آشنا است. حتما از مواد محافظتی در مقابل آفتاب استفاده کنید. و از عینک های مخصوص برای محافظت چشمهای خود استفاده کنید.
.

در خصوص ‏دوش گرفتن بعد از برنزه شدن نکاتی وجود دارد از جمله :‏

⇠ دوش ولرم بگیرید نه گرم.‏
⇠ مدت زمان دوش باید محدود باشد چرا که دوش طولانی روغنی روی پوست را از بین می برد.‏
⇠ از صابون استفاده نکنید و توصیه می شود فقط برای نقاطی مانند کشاله ران، زیر بغل و پاها استفاده شود.‏
⇠ پوست خود را بوسیله مواد آرایشی که حاوی اسید هیالورونیک می باشد مرطوب نگه دارید. مرطوب کننده ها از لایه نازک ‏چربی روی پوست که از دست دادن آب جلوگیری میکند محافظت میکند.‏
⇠ تخت های برنزه کننده ای بوجود آمده اند که همانند نورخورشید ‏UVA‏ منتشر میکند و در صورتی که نقطه ای از بدن در ‏معرض بیش از حد این اشعه ها قرار گیرد، سوخته می شود پس تمام سطح پوست خود را به صورت عادلانه و در مدت ‏زمان کمتری تحت این اشعه قرار دهید.‏
⇠ تخت های برنزه کننده یا سولاریوم عملیات برنزه کردن را سریع تر انجام میدهندبدین صورت که 5 دقیقه عملکرد این تخت ‏ها همانند دوساعت نشستن زیر نور خوشید می باشد پس باید جلسات اولیه سولاریوم حداکثر در مدت زمان 3 تا 5 دقیقه باشد ‏و معمولا بین 5 تا 7 روز به طول انجامد و سپس در مدت زمان 4 هفته به جلسات بیشت دقیقه ای برسد تا بتوانید نتیجه ‏بهتری در برنزه شدن بدست آورید.‏
⇠ در زمان برنزه شدن در صورتی که پوستتان دچار خارش و یا صورتی، قرمز رنگ شد برای درمان حتما به پزشک مراجعه ‏نمایید.‏
⇠ برنزه کردن آب بدن را میکشد پس در نتیجه قبل از این که سوخته شوید مصرف آب خود را به 8 لیوان در روز افزایش ‏دهید.‏
⇠ قبل از برنزه کردن، سلول های مرده را از روی پوستتان از بین ببرید، با انجام این کار مطمئن می شوید که پوستتان سطح ‏صافی داشته و این رنگ پوستتان مدت طولانی تری بر روی پوستتان خواهد ماند.‏
⇠ بعد از برنزه شدن حتما پوست خود را با لوسیون بعد از آفتاب آغشته کنید چرا که این لوسیون به سرد شدن و آرام کردن ‏پوست و از بین هرگونه درد یا قرمزی و مرطوب نگه داشتن طولانی پوست کمک می کند.‏
نکته 1 : از شیر بجای آب برای شستن پوستتان میتوانید استفاده کنید.‏
نکته 2 : حتما از کرم هایی استفاده کنید که پوستتان به آن حساسیت نداشته باشد.‏
.

تن های اسپره ای یا بدون آفتاب

این تن ها بیضرر میباشند و با روشهای مختلف میتوان استفاده کرد. در یک نوع آن فرد به تنهایی وارد اتاقکی میشود که برای اینکار درست شده که به آن… میگویند. در آن ایستاده و دستگاه را روشن میکند. دستگاه خود بطور اتوماتیک یک بار مواد برنزه را آفشان میکند و توقف کوتاهی میکند که به شما اجازه میدهد برگردید تا قسمت پشت را هم به همان اندازه مواد را افشان کند. در نوع دیگر تراپیست آموزش دیده در مقابل فرد میایستد و با افشانک دستی بدن را برنزه میکند.
.

تن و برنزه شدن دستی و یا یا مواد برنزه خانگی

این مواد امروزه در مارکت بسیار طرفدار دارد. برای اینکه کسانی که برنزه شدن را دوست دارند و بین مراجعه خود به سالن در منزل رنگ برنزه مورد علاقه خود را تا ویزیت بعدی خود به سالن حفظ میکنند و افرادی که فقط دوست دارند قسمتی از بدن خود را بنزه کنند مثل صورت و ساق پا این مواد بهترین راه میباشد.
در هر نوع روش برنزه شدن که شما انتخاب کنید یک سری موارد را باید رعایت کنید.
.

قبل از برنزه کردن

۱- بدن خود را لیف زده و یا با مواد پیلینگ بدن یک لایه از پوستهای مرده خود را تمیز کنید. این باعث میشود که رنگ برنزه شما یکدست در بیاید.
۲- از مرطوب کننده های بدن استفاده نکنید مگر در قسمتهایی از بدن که نمیخواهید زیاد رنگ بگیرد. مثلا روی انگشتان و یا کف پا و آرنج که دارای چروک های طبیعی زیادی دارد.
۳- از موبر ها و تیغ باید دو روز قبل از برنزه کردن استفاده کرده باشید.
۴- لطفا بلافاصله از لباسهای تیره و آزاد استفاده کنید. تا اولا لباس شما لکه نگیرد و دوما برنزه شما یک دست دربیاید.
.

در هنگام برنزه شدن

۱- لباسهای خود و جواهرات خود را در آورده و آرایش خود را پاک کنید.
۲- بعد از اسپره کردن مواد ۶۰ ثانیه بمانید تا تن شما خشک شود
۳- بعد فقط با گذاشتن و برداشتن حوله بدن را خشک کنید و لباس خود را بپوشید.
.

بعد از برنزه شدن

۱- ۱۲ ساعت دوش نگیرید( در تختهای آفتاب گیر شما باید بلافاصله دوش بگیرید)
۲- از لیف و مواد پیلینگ استفاده نکنید تا برنزه شما طولانیتر بماند.
۳- از مواد مرطوب کننده بدن استفاده کنید برای اینکه مواد برنزه بدن را کمی خشک میکند. با استفاده از کرم مرطوب کننده به بدن شفافیت خاصی میدهید که قشنگ دیده میشود. حتی بعضی ها از موادی استفاده میکنند که کمی براق کننده و زر داشته باشد.
۴- سعی کنید از فعالیت هایی که باعث عرق کردن شما میشود بپرهیزید. مخصوصا در ۱۰ تا ۱۲ ساعت اولیه.
۵- معمولا مواد برنزه رنگ اصلی خود را ۵ تا ۱۰ ساعت بعد از استفاده نشان میدهند و اثر آنها ۱۰ روز میماند.
مواد دیگری در مارکت وجود دارد که به پوست رنگ برنزه ملایمی میدهد که این کار را بتدریج انجام میدهد که بیشتر از هر برنزهای خواهان پیدا کرده است که جانسون و داو با قیمتهای مناسب این مواد را به بازار ارایه کرده اند.

.

منابع:
.https://www.arayeshgari.com
.https://www.beytoote.com

- مطالب مرتبط -

«آرایش و میکاپ خانم‌ها»

error: Alert: Content is protected !!