اسکراب پوست آقایان

بهترین راه حذف آلودگی­‌ها و سلول‌­های مرده­‌ی سطح پوست، استفاده از اسکراب صورت است. البته استفاده روزانه از اسکراب به پوست آسیب می­زند و معمولا بهتر است هفته‌­ای یک­بار این لایه­‌برداری سطحی را انجام دهید. نحوه استفاده از اسکراب صورت امری مهم است و توجه به آن مانع از صدمه زدن به پوست می­‌شود. به همین دلیل در ادامه نکاتی را جهت استفاده بهتر از اسکراب برایتان بیان می‌­کنیم.

نکات استفاده از اسکراب

  1. انتخاب مناسب‌­ترین اسکراب با توجه به نوع پوستتان از مهم‌ترین نکات استفاده از اسکراب صورت است. می‌­توانید اسکراب را با روش­‌های خانگی به وسیله­‌ی مواد طبیعی بسازید و یا آن را از داروخانه‌­ها و فروشگاه‌­های معتبر آرایشی تهیه کنید. تنوع بسیار زیادی از اسکراب‌­های آماده وجود دارد که حتما در موفع انتخاب، حواستان باشد محصولی که خریداری می‌­کنید دارای پروانه بهداشت و مهر استاندارد باشد، منشا گیاهی داشته باشد و حداقلِ مواد شیمیایی در ترکیبات آن وجود داشته باشد.
  2. همیشه اسکراب خود را در حمام و در معرض دیدتان بگذارید تا استفاده از آن را فراموش نکنید.
  3. یادتان باشد همواره قبل از استفاده از اسکراب، صورت خود را با آب خیس و مرطوب کنید. مرطوب شدن پوست باعث می‌­شود اسکراب به خوبی بر روی پوست قرار گرفته و به صورت یک­دست با لایه رویی پوست، تماس برقرار کند.
  4. از اسکراب فقط یک بار در هفته استفاده کنید و اگر پوستتان بسیار حساس و خشک است حتی استفاده از آن را کمتر کنید.
  5. اسکراب را با ماساژهای ملایم روی پوست بمالید و سعی کنید این ماساژها به صورت دورانی باشد. مواظب باشید تا مواد اسکراب به دور چشم­‌ها مالیده نشود و آن را به هیچ وجه به صورت خشن ماساژ ندهید.
  6. بعد از اتمام کار، هرگز نگذارید مواد اسکراب مدتی را روی پوست شما باقی بمانند. صورت خود را خوب بشویید تا تمام مواد اسکراب صورت از روی سطح پوست به طور کامل پاک شوند.
  7. بعد از شست­‌وشو پوست خود را به آرامی خشک کرده و از لوسیون‌­ها و کرم‌­های مرطوب کننده برای نرمی و لطافت پوست خود استفاده کنید.
  8. اگر بعد از اسکراب صورت می‌­خواهید در روز از خانه بیرون بروید، حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. زیرا بعد از لایه‌­برداری، پوست نسبت به نور خورشید حساس شده و استفاده از کرم ضد آفتاب مانع از آسیب به پوست می‌­شود.
  9. یادتان باشد که استفاده از اسکراب را هرگز نباید به بعد از موزدایی صورت موکول کنید. موزدایی به هر روشی که باشد، پوست را حساس کرده و بعد از آن باید از اسکراب صورت اجتناب نمود.

.
منابع:
.http://nilgoon-mag.com

- مطالب مرتبط -

«پیرایش آقایان»

error: Alert: Content is protected !!