نکات تاتو خط چشم

⇠ انواع تاتو خط چشم

کسانی که تاتو خط چشم انجام می دهند، در مورد انتخاب تاتو برای چشم چنین پیشنهاد می دهند:
.

⇠ اگر چشمان درشتی دارید

تاتو خط چشم پهن کاملا برای شما برازنده است و چشمان شما جذاب تر می کند البته اگه می خواهید چشمانتان کوچکتر و گردتر نمایش داده شود بهتر است از تاتو خط مژه که در داخل چشم کشیده می شود استفاده کنید (بهتر است پهنا و اندازه تاتو خط چشم را کمتر از حالتی که به صورت عادی آرایش می کنید انتخاب کنید)
.

⇠ اگر چشمان گود رفته دارید

یک تاتو خط چشم باریک و ظریف می تواند چشمان شما را زیباتر نشان دهد (تاتو خط مژه چشمان شما را کوچکتر نشان می دهد بنابراین گزینه مناسبی برای شما نیست)
.

⇠ اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید

یک تاتو خط چشم پهن در بالای پلک ها می تواند چشمان شما را زیباتر نشان دهد (بهتر است پهنا و اندازه تاتو خط چشم را کمتر از حالتی که به صورت عادی آرایش می کنید انتخاب کنید)
.

⇠ اگر چشمان ریزی دارید

برای درشت جلوه کردن چشم‌ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن؛ چون به‌طور کلی وقتی تاتو خط چشم پایین را انجام می دهید چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.
.

⇠ اگر چشمان با فاصله دارید

بهتر است از خط‌ چشم‌ های گوشه‌دار استفاده کنید، یعنی خط‌ چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید این کار باعث می‌‌شود فاصله میان چشم‌های شما کمتر خودش را نشان دهد چون تاتو خط‌ چشم این فاصله را می‌پوشاند.
.

⇠ اگر چشمانی نزدیک به هم دارید

شما نباید تاتو خط‌ چشم‌ تان را از ابتدا بکشید بهتر است از خط‌ چشم نیمه استفاده کنید یعنی از نصف پایانی یا یک سوم انتهایی آن خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم‌ها بیشتر جلوه کند.
.

⇠ اگر چشمان گردی دارید

شما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید در ضمن بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده‌تر به‌ نظر برسد و گردی آن را بپوشاند.
.

مراقبت بعد از تاتو خط چشم

⇠ تا سه روز بعد از انجام تاتو از شستن چشم ها خودداری کنید
⇠ به مدت ۲۴ ساعت کمپرس یخ بر روی پلک ها بگذارید.برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد روی پلک ها قرار دهید سعی کنید یخ را برای مدت طولانی روی چشم قرار ندهید که باعث سردرد شود.
⇠ از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید ( روزی ۳ بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید)
⇠ از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید )
⇠ از خاراندن و کندن های ایجاد شده در محل تاتو پرهیز کنید.
⇠ به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
⇠ تزریق واکسن هپاتیت B نیز پیش از تاتو کردن احتمال ابتلای شما را به این بیماری می کاهد. پس از تاتو هم باید با استفاده از کرم های آنتی بیوتیک پوست را ضدعفونی کنید یا با پانسمان مدتی آن را پوشیده نگه دارید و تا زمان بهبود نسبی زخم ها زیر تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.
.

مراقبت بعد از تاتو خط چشم:

بعد از انجام تاتو خط چشم ، ممکن است پشت پلک ها دچار تورم و التهاب شود برای بهبود سریعتر و جلوگیری از عفونت باید مراقبت های خاصی را در چند روز اول بعد از انجام تاتو خط چشم انجام دهید. توجه به نکات زیر می تواند در بدست آوردن بهترین نتیجه از تاتو خط چشم بسیار موثر باشد:
1- از زمان انجام تاتو خط چشم به مدت سه روز از شستن چشمها خودداری کنید.
2- برای کاهش التهاب پلکها در 24 ساعت اول بعد از انجام تاتو خط چشم از کمپرس یخ استفاده کنید . برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد بر روی پلک ها قرار دهید .سعی کنید یخ را برای مدت طولانی روی چشم قرار ندهید چون ممکن است باعث سردرد شود.
3-از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید (روزی سه بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی قسمت تاتو شده بمالید) .
4- از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد هیدروکورتیزون چشمی روی قسمت تاتو شده بمالید )
4- ممکن است در چند روز اول قست تاتو خط چشم دچار خارش شود از خاراندن قسمت تاتو شده خودداری کنید.
5- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
6- تا زمان بهبودی کامل تاتو خط چشم از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.
نکته: در صورتیکه دارای پوست چربی هستید میزان و دفعات استفاده از پمادها را کمتر کنید .
.

⇠ نحوه صحیح شستشو چشم بعد از انجام تاتو خط چشم:

تا سه روز بعد از انجام تاتو خط چشم به هیچ عنوان نباید قسمت تاتو شده را شستشو دهید . بعد از سه روز هم تا آنجا که برایتان ممکن است تا خوب شدن کامل تاتو خط چشم از شستشوی قسمت تاتو شده خودداری کنید ولی اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور به شستن قسمت چشم ها شدید به صورت زیر عمل کنید:
1- برای شستشوی چشمها فقط از آب استفاده کنید و اگر نیاز به استفاده از یک شوینده بود می توانید از یک صابون ملایم یا شامپو بچه استفاده کنید.
2- تا آنجایی که برایتان ممکن است از تماس مستقیم دستها یا وسایل شستشو با چشمها خودداری کنید.
3- برای شستشو سعی کنید از آب ولرم یا سرد استفاده کنید.
4-وقتی شسشتو تمام شد صورتتان را با آب سرد بشویید.
5-بعد از شستشوی صورت ،چشمها را با با یک حوله به آرامی خشک کنید . به هیچ عنوان حوله را روی چشمها نکشید فقط به آرامی روی چشمها قرار دهید و بردارید.
6- بعد از خشک کردن چشمها روی قسمت تاتو شده یک لایه نازک پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی بمالید.
.

⇠ مدت زمان بهبود تاتو خط چشم

مدت زمان بهبودی تاتو خط چشم برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 3 تا 10 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید تاتو خط چشم خوب شده است یا نه ، کاهش التهاب قسمت تاتو شده می باشد . هر موقع التهاب اطراف تاتو خط چشم از بین رفت یعنی تاتو خط چشم کاملا خوب شده است .
.
منابع:
.https://www.kavyab.com
.http://minataherian.ir

error: Alert: Content is protected !!