نکات زیبایی و جذابیت آقایان

دست ها و پاهای زیبا در مردان

از جمله ضروریات حفظ زیبایی و نظافت در مردان داشتن ناخن های آراسته و زیبا است، داشتن دست و پای زیبا فقط مخصوص خانم ها نیست . مردان نیز باید برای حفظ زیبایی دست و پای خود را تمیز و ناخن را سوهان بزنند و برای جلوگیری از بوی بد پا قبل از پوشیدن کفش از پودرهای بوگیر پا استفاده کنند.

مراقبت از پوست صورت

مراقبت از پوست صورت جزو اصلی ترین کارهایی است که برای سلامتی و زیبایی باید در نظر گرفت و این مقوله تنها به زنان مربوط نمی شود و مردان نیز باید ز پوست خود مراقبت کنند.
اغلب مردها از صابون مشترکی برای پوست صورت و بدنشان استفاده می کنند اما این کارنادرست است و باید از صابونی خفیف تربرای شست و شوی پوست صورت استفاده کرد.
از شستشوی صورت با آب گرم بپرهیزید. بعد از حمام برای جلوگیری از خشکی پوست از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. قبل از بیرون رفتن از خانه ازیک ضد آفتاب با ۱۵ SPF استفاده کنید.

ناخنهایتان را تمیز و مرتب کنید

ناخنهای کثیف و نامرتب نشان دهنده بهداشت ضعیف افراد است.همه ناخنهایتان را به یک اندازه کوتاه کنید و زیر ناخنهایتان را هم مرتبا” تمیز کنید تا جرم و آلودگی در آن جمع نشود. اگر پوست دور ناخن شما خشک شده و یا پوست پوست شده است ، با چند قطره روغن زیتون آن را مرطوب کنید و بعد از ۱۰ دقیقه دستهایتان را بشویید.

هرشب صورتتان را بشویید

تقریبا” همه مجله های زیبایی به زنان توصیه می کنند که هر روز صورتشان را بشویند اما مردان هم باید به این توصیه عمل کنند . در پایان هر روز از یک پاک کننده صورت ملایم استفاده کنید تا گرد و غبار ، آلودگی و روغنهایی که در طول روز روی پوست صورتتان تجمع کرده اند را کاملا” پاک کنید.

از بین بردن بوی بد دهان

رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است و چیزی بدتر از بوی بد دهان نیست . رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و بوی بد دهان در مردان باعث می شود که زیبایی چهره آن ها به خطر افتد و هیچ زنی جذب آنان نشود.
برای از بین بردن بوی دهان رعایت نکات زیر ضروری است: هنگام مسواک زدن زبان خود را نیز مسواک کنید. اگر دندان خراب دارید به دندان پزشک مراجعه کنید زیرا گاهی اوقات بدبویی دهان ناشی از وجود دندان خراب در دهان است. با ترکیب یک دوم قاشق سوپخوری سرکه سیب در یک لیوان آب و غرغره کردن آن بوی بد دهان را از بین ببرید.

از بین بردن بوی بد بدن

بوی بد بدن نیز مانند بوی دهان از جمله مواردی است که موجب کاهش جذابیت مردان می شود . برای اینکه بوی بد بدن را از بین ببریم باید کارهای زیر را انجام دهیم.

برای از بین بردن بوی بد بدن مکررا حمام کنید

از بین بردن بوی بد بدن از ضد عرق ها و یا عطرها استفاده کنید اما از استفاده بیش ازحد آنها بپرهیزید چرا که این کار موجب جذب افراد نمی شود، بلکه آنها را دور می کند.

مقدار و نوع عطر خود را هوشمندانه انتخاب کنید

زیبایی موها از جمله مواردی است که باعث زیبایی افراد می شود و باید در تمیزی و آراسته بودن آن دقت کرد . برخی از مردان موهای کم پشتی دارند و کارهایی انجام می دهند که جالب نیست و باعث می شود موهایشان نا زیبا دیده شود.
اگر موهای کم پشتی دارید، واقعیت را بپذیرید و آن را کوتاه نگه دارید و از شانه کردن موها به سمت مخالف بپرهیزید و یا تمامی آنها را بتراشید.

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم و ورزش از مهم ترین موضوعات برای زیبایی به شمار می رود . برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل از مصرف فست فود و غذاهای فراوری شده بپرهیزید .در برنامه غذایی تان مقدار کافی سبزی و میوه را بگنجانید.

اصلاح صورت

اصلاح کردن صورت از مواردی است که باعث زیبایی مردان می شود و همه مردان تا حدودی با این کار آشنا هستند . صورت پر مو ، زیبایی و جذابیت را از مردان دور میکند و باعث می شو آن ها تمیز به نظر نرسند.
برای اصلاح صورت به این موارد توجه کنید:
برای تراشیدن ریش ها به سه ابزار اصلی تیغ خوب، برس خوب و کرم اصلاح حاوی گلیسیرین نیاز دارید.
برای یک اصلاح خوب داشتن صبر و دقت الزامی است.
پس از مالیدن کرم اصلاح ، حداقل ۲ تا ۳ دقیقه صبر کنید و سپس موی صورت را بتراشید زیرا این کارموجب نرم و تراشیده شدن آسان موی صورت می شود.
اگر صورتتان پوسته پوسته شد، به جای خمیرریش از فوم و یا ژل ریش استفاده کنید.

زیبایی چشم ها در مردان

اولین چیزی که توجه دیگران را به خود جلب می کنند چشم ها هستند هر چند نمی توانید ظاهر چشم خود را عوض کنید اما می توانید چین و چروک اطراف آن را برطرف سازید تا جوانتر و زیباتر به نظر برسید.
پف کردگی چشم به علت دو عامل سن و خواب ایجاد می گردند. با استفاده از یک کرم چشم قبل از خواب می توانید پف کرد گی چشم خود را درمان کنید.
با ورزش های چشمی که سبب افزایش گردش خون می شود می توانید چشم ها را زیباتر کنید.

لباس های جذاب

نوع لباس پوشیدن و تمیزی آن در جذابیت مردان بسیار موثر است. این موارد را رعایت کنید تا همیشه جذاب به نظر برسید:
رنگ هایی که با چهره و اندامتان هماهنگی دارند، را بپوشید. قبل از پوشیدن لباس آن را اتو کنید. لباس هایی بپوشید که اندازه آنها مناسب اندامتان باشد. قبل از بیرون رفتن جلوی آینه بایستید و لباستان را بنگرید.
.
منابع:
.https://www.zibamoon.com

- مطالب مرتبط -

«پیرایش آقایان»

error: Alert: Content is protected !!