بایدها و نبایدهای آرایش چشم

همانطور که میدانید چشم ها زیباترین و تاثیرگذار ترین عضو در چهره هستند و به وسیله آرایش زیبایی آن ها صد چندان میشود. اما اگر در آرایش این عضو زیبا دقت نکنید باعث میشود که مشکلاتی برای شما پیش بیاید. در این مقاله به بایدها و نبایدهای آرایش چشم خواهیم پرداخت تا شما را با نکات مختلف و ترفندهای آرایش چشم آشنا کنیم.
.

نکات آرایشی برای آرایش انواع پلک ها

آرایش چشم ها باید بر اساس مدل چشم انجام شود. موضوعی که در مدل چشم تعیین کننده است پلک ها هستند. کشیدن خط چشم، رنگ سایه، کانسیلر و… در انجام آرایش برای انواع مدل های چشم تاثیر گذار هستند. به وسیله ابزارها و مواد آرایشی میتوانید نوع پلک را اصلاح کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ترفندهای آرایش چشم را بر اساس انواع چشم بخوانید.

⇠ چشم های گود

چشم های گود
افرادی که دارای چشم هایی گود هستند معمولا انتهای مژه هایشان به پشت پلک برخورد میکند. اولین موردی که باید در آرایش این نوع از چشم ها مدنظر داشته باشید استفاده از ریمل های ضد آب است تا برخورد مژه به پشت پلک باعث سیاه شدن پلک نشود.
کسانی که چشم هایی گود دارند به دلیل فرورفتگی که ایجاد میشود باعث میشود که استخوان پیشانی برجسته و بزرگ تر از آنچه که هست نشان داده شود. بهترین رنگ سایه برای چشم های گود رنگ بژ است. رنگ هایی که تناژ گرم دارند مانند هلویی، مرجانی و… نیز برای چشم های گود گزینه مناسبی هستند. پس از زدن سایه چشم میتوانید به وسیله یک مداد روشن زیر ابروها را هایلایت کنید.
.

⇠ چشم های تک پلکی

چشم های تک پلکی
چشما های آسیایی به چشم های تک پلکی معروف هستند. این نوع از پلک ها در افراد چینی، ژاپنی، فیلیپینی بیشتر از سایر کشورها دیده میشود. به همین خاطر افرادی که دارای چشمان تک پلکی هستند باید با سایه چشم به پلک های خود بعد بدهند. برای بعد دادن به پلک ها باید از رنگ روشن شروع کنید و به سمت رنگ تیره بروید تا پلک های شما زیباتر جلوه کند. روشن ترین رنگ را از زیر استخوان ابرو شروع کنید. در میانه پلک از رنگ خنثی و براق به طور همزمان استفاده کنید و تیره ترین رنگ را نیز نزدیک مژه ها و خط چشمتان بزنید. این نکته را فراموش نکنید که فر کردن مژه ها قبل از ریمل زدن برای شما بسیار ضروری است زیرا مژه های فر میتواند چشمان شما را حالت بهتری ببخشد.
.

⇠ پلک های افتاده

پلک های افتاده
افرادی که پلک های افتاده دارند به دلیل وجود یک لایه اضافی در بالای چین پلک است. این لایه اضافی باعث میشود که چشمان شما کوچکتر از آنچه که هست نشان داده شود. اگر میخواهید جذابیت چشمان شما بیشتر شود باید از سایه هایی که رنگ تیره هستند مانند دودی، مشکی، قهوه ای تیره و… در بالای چین پلک استفاده کنید سپس با مداد چشم پلک بالایی را خط چشم بکشید. میتوانید از مداد چشم درون چشم تان نیز بزنید تا چشم هایتان بزرگ تر از آنچه که نشان داده شود. به این ترتیب میتوانید ترفندهای آرایش چشم را بر روی پلک های افتاده انجام دهید.
.

⇠ پلک های برآمده (چشمان درشت)

پلک های برآمده
پلک های برآمده باعث درشت تر نشان دادن چشم ها میشوند و یکی از زیباترین چشم ها در دنیا مختص به افرادی هستند که دارای پلک هایی برآمده هستند. بهترین روش برای آرایش این نوع از پلک ها این است که اطراف پلک تان را سایه تیره بزنید تا چشمان زیبا و درشت تان با چهره تان هماهنگ شود. یکی از بهترین رنگ هایی که میتوانید برای چشمان تان انتخاب کنید رنگ دودی است. کشیدن خط چشمی پهن نیز میتواند زیبایی چشمان و همچنین چهره شما صد چندان کند.
.

⇠ چشم های گربه ای و رو به بالا

چشم های گریه ای
متخصصان حوزه آرایشگری تصیه میکنند که اگر میخواهید پلک هایتان را کمی پایین تر نشان دهید و آن ها را از حالت گربه ای خارج کنید بهتر است که از مداد چشم مشکی و تیره یا سایه های تیره در قسمت خارجی پلک پایین استفاده کنید. در این چشم ها پلک پایین بیشتر از پلک بالا در معرض دید است و شما میتوانید با استفاده از این ترفند آرایش چشم چشمان خود را کمی رو به پایین نشان دهید.
.

⇠ چشم های رو به پایین  

چشم های رو به پایین
اگر گوشه های پلک شما رو به پایین است باید آن ها را طوری آرایش کنید که رو به بالا نشان شوند. برای اینکار باید به وسیله خط چشم مدادی و یا مایع از گوشه چشم به سمت بالا خط چشم بکشید. با این روش میتوانید چشمان خود را گربه ای نشان دهید.
.

⇠ چشمان نزدیک به هم

چشمان نزدیک به هم
فاصله استاندارد بین دو چشم به اندازه یک چشم است. افرادی که بین دو چشمان خود فاصله ای کمتر از این را دارند افرادی هستند که چشمان آن ها به یکدیگر نزدیک است و باید ترفند آرایش چشم را طور دیگری فرا بگیرند و اجرا کنند. برای اینکه فاصله بین چشم ها را بیشتر نشان دهید باید با سایه های رنگ روشن مانند کرمی و صدفی گوشه های داخلی چشم را روشن کنید تا باعث ایجاد خطای دید شود و تصور شود که فاصله بین چشم ها بیشتر است. استفاده از سایه های براق نیز پیشنهاد میشود. استفاده از ریمل و مژه های مصنوعی در گوشه های خارجی پلک و در ادامه مژه های طبیعی تان نیز میتواند باعث افزایش زیبایی و فاصله بین چشم ها شود.
.

⇠ چشم های دور از هم

چشم های دور از هم
این نوع از چشم ها بر خلاف مدل قبل فاصله بین چشم ها از یک چشم بیشتر است و باید به وسیله ترفند آرایش چشم آن ها را به یکدیگر نزدیک کرد. برای اینکار باید از یک مداد چشم مشکی کمک بگیرید و داخل چشم ها را خط چشم بکشید و حدالامکان این خط را از مجرای اشک به سمت بیرون و به سمت بینی هدایت کنید. اما مراقب باشید که ظاهری مصنوعی و نازیبا برای شما نسازد. به نحو صحیح از ریمل استفاده کنید و مژه هایتان را تک به تک ریمل بزنید تا آن ها از یکدیگر باز شوند. با این کار میتوانید فاصله ایجاد شده بین چشمان تان را جبران کنید.

.
منابع:
.https://www.beytoote.com

- مطالب مرتبط -

«آرایش و میکاپ خانم‌ها»

error: Alert: Content is protected !!