بایدها و نبایدهای آرایش لب ها

⇠ آرایش لبها میتواند به جذابیت و زیبایی صورت اضافه و یا آن را کم نماید. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب یا با رنگهای نامناسب است. با رژ لب میتوان فرم لبها را زیباتر و اصلاح نمود و با سایر اعضای صورت متناسب ساخت. قبل از زدن رژ لب باید لبها کاملا تمیر باشند. فوندیشن یا پورد معمولا روی لبها هم زده میشود. یادآوری میشود که رژ لب نباید از لبی به لب دیگر زده شود. باید کاملا اختصاصی باشد و در صورت استفاده دو نفر یا بیشتر میتوانید برای پاک کردن آن از گوش پاک کن استفاده کنید. برای انتخاب رنگ رژ لب میتوان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگی رنگ را با صورت پیدا نمود.
⇠ آرایش لبها می تواند به جذابیت و زیبایی صورت اضافه و یا آن را کم نماید. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب یا با رنگهای نامناسب است.
⇠ با رژ لب می توان فرم لبها را زیباتر و اصلاح نمود و با سایر اعضای صورت متناسب ساخت.
⇠ قبل از زدن رژ لب باید لبها کاملا تمیر باشند.
⇠ فوندیشن یا پورد معمولا روی لبها هم زده می شود.
⇠ برای انتخاب رنگ رژ لب می توان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگی رنگ را با صورت پیدا نمود. برای زدن رژ لب، لبها را در آرامش کامل به حالت کشیده و جدا از هم (به حالت لبخند) نگه می داریم.
⇠ با استفاده از مداد مخصوص خط لب، اول لب بالا را می کشیم که از گوشه لب شروع و به طرف وسط ادامه می یابد سپس لب پایین را می کشیم. همچنین رنگ مداد لب را کمی تیره تر از رنگ خود رژ انتخاب کنید.
⇠ بعد از تعیین رنگ مناسب، رژ لب را ابتدا به لب بالا و سپس به لب پایین می زنیم. توجه داشته یاشید که با آرایش ترمیمی درست می توان فرم لبها را به صورت دلخواه نشان داد.
.

هماهنگ کردن اندازه لب و یا فرم دادن به آنها به وسیله آرایش :

1 – هنگامی که لب پایین نازک است، خط لب را پایینتر از خط معمولی لب می کشیم و آن را با رژ لب پر می کنیم. همچنین کمی وازلین یا برق لب به وسط لب پایین بمالید تا آن را برجسته تر جلوه دهد.
2 – وقتی لب بالا نازک است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولی لب می کشیم تا پهتر جلوه کند و با لب پایین تناسب داشته باشد.
3 – هنگامی که لبهای پایین و بالا نازک هستند، اندازه لبها را در بالا و پایین با مداد لب زیاد می کنیم و داخل خط را با رژ لب پر می کنیم که لبها پرتر به نظر آیند.
4 – برای لبهای پر و بزرگ نباید رژ لب خیلی روشن و جلب نظر کننده استفاده کرد. رژ لب مات برای این لبها بهتر از رژ لب براق است.
5 – دهان و لبهای کوچک را می توان با کشیدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.
6 – در فرم دهانی که گوشه های افتاده دارد م یتوان خط لب را رو به بالا کشید و فرم دهان را اصلاح کرد.
7 – لبهای نامساوی را نیز می توان با کشیدن خطوط در جاهای لازم یکنواخت نمود.
.

جلوگیری از مالیده شدن رژ لب بر روی دندانها :

انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهید و لبهایتان را ببندید. سپس انگشت خود را بیرون بکشید. به این ترتیب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهایتان پاک شده و از مالیده شدن آن به دندانهایتان جلوگیری می کند.
.

ترفندهای آرایش لب

– اگر لب هایتان خیلی بزرگ است باید داخل لب را مداد بکشید و قسمت های بیرون از خط لب را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. این کار کمک می کند تا لب ها کوچک تر به نظر برسند.
– اگر لب هایتان خیلی کوچک است، برای برجسته تر به نظر رسیدن آن ها، یک رژ لب براق یا رژ لب مایع حجم دهنده به لب بزنید.
– اگر لب هایتان بسیار گوشتی است، باید از رژ لب های مات و پررنگ استفاده کنید.
از اشتباهات زیر خودداری کنید
– اگر لب های نازکی دارید، از رژ لب های پر رنگ استفاده نکنید زیرا این رنگ ها لبتان را نازک تر نشان می دهند.
– اگر چشم هایتان آرایش زیادی دارد، از رژ لب های پررنگ و غلیظ استفاده نکنید زیرا چهره را مصنوعی نشان می دهند.
– اگر لب هایتان گوشتی است، از رژ لب های مایع که حجم لب را بیشتر نشان می دهند استفاده نکنید.
– اگر پوست لبتان خیلی خشک است؛ از رژ لب ها ۲۴ ساعته که لب را خشک تر می کنند استفاده نکنید.
.
منابع:
.https://www.beytoote.com
.https://khanoomane.com

- مطالب مرتبط -

«آرایش و میکاپ خانم‌ها»

error: Alert: Content is protected !!