پیری دست در سالمندان

مشکل پیر شدن دست در سالمندان به راحتی قابل کنترل و پیشگیری می باشد و روش های مورد استفاده در این مقاله می تواند کمک بکند که سالمندان دستانی پرطراوت و شاداب حتی در میانسالی و پیری داشته باشند. برخی عوامل که سبب پیری دست می شود را با هم بررسی می کنیم.

.

دلایل پیر شدن دست سالمندان

۱-زمانی که افراد سنشان بالاتر می رود چربی‌های زیر پوست دست از بین می‌روند.

۲- اگر سالمندان در دوران جوانی و میانسالی مداوم در معرض پرتوهای UV نور خورشید قرار بگیرند بافت‌های کلاژن و الاستین پوستشان تخریب می شود٬ و سبب ضعیف شدن بافت و خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

۳-ماندن در زیر نور خورشید هم مضرات مربوط به خودش را دارد همچون لکه‌های خورشیدی و اختلال رنگ که پیری ظاهر دست‌ را در سالمندان شدت می دهد.

۴- در معرض مواد شیمیایی و یا خشک کردن پوست پس از شست و شوی دست در زمان انجام کارهای روزمره باعث از دست رفتن آب از پوست می‌شود که در این شرایط رگ‌ها و رباط ‌ها بیشتر به چشم می آیند و پوست دست سالمند نحیف و چروکیده به نظر می رسد.

.

درمان پیری دست در سالمندان

۱- بهترین روش پیشگیری از پیری دست در سالمندان داشتن شیوه‌ی زندگی سالم است . داشتن یک رژیم غذایی مناسب با قند مصرفی پایین٬ همراه با ورزش و یک شیوه‌ی سالم زندگی روند پیرشدن دست‌ را در افراد کم می کند و تحلیل کلاژن و الاستین را به تأخیر می‌اندازد.

۲- مراقبت از دست در راستای تماس زیاد با نور خورشید خطرات ناشی از پرتو UV را کاهش می‌دهد. استفاده از کرم دست حداقل یک بار در روز نیز به تقویت رطوبت دست کمک می‌کند.

۳- راهکارهای بسیاری در راستای برخورد با پوست وجود دارد که می تواند باعث طراوت بخشیدن به پوست در آستانه‌ی پیر‌شدن شود. پلاکت به دست آمده از سلول‌هایتان را به پوست تزریق کنید چرا که این کار باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شود.

۴- اشباع‌کننده‌های پوستی می‌تواند جهت از بین بردن چروک برای احیای پوست در دست‌های چروکیده استفاده شده و برجستگی رباط‌ها و رگ‌ها را بپوشاند.

.
منابع:
.https://mehrparvar.com

error: Alert: Content is protected !!